Zdrowie całego organizmu zaczyna się w jamie ustnej!

W ostatniej dekadzie dbanie o zdrowie przestało być już tylko sezonowym trendem i zdecydowanie zagościło w powszechnej świadomości jako codzienna konieczność. Co ciekawe, mimo szeroko prowadzonej edukacji w tym kontekście, nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że to właśnie stan jamy ustnej wpływa znacząco na kondycję całego organizmu. Nieodpowiednia higiena tego obszaru, lub wręcz jej brak, przyczynia się do rozwoju bakterii oraz stanów zapalnych, które mogą w bezpośredni sposób doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Aby nie dopuścić do to tej sytuacji, należy dobrać w zależności od swoich potrzeb, najlepszy sposób na higienę jamy ustnej. Pomogą w tym specjalistyczne produkty firmy Curaprox. Dzięki gamie wyspecjalizowanych szczoteczek do zębów, płynów do płukania ust oraz nici dentystycznych codzienna rutyna pielęgnacyjna będzie łatwa i zwyczajnie przyjemna.

Jednym z najważniejszych elementów prawidłowej higieny zębów i bruzd okołozębowych jest zdecydowanie szczoteczka. Jej odpowiedni wybór to wcale nie taka oczywista sprawa. Warto zatem pamiętać, że aby skutecznie przeciwdziałać powstawaniu szkodliwej płytki nazębnej trzeba używać szczoteczek manualnych, przestrzenie międzyzębowe pielęgnować dedykowanymi szczoteczkami międzyzębowymi, a jako uzupełnienie higieny i – by precyzyjnie dotrzeć do linii dziąseł – stosować szczoteczki jednopęczkowe. Dodatkowo nie można zapomnieć, że sama technika mycia zębów to osobna dziedzina wymagająca większej uwagi. Dzięki technice SOLO zakładającej oddzielne umycie każdego zęba, bruzdy okołozębowej oraz brzegu dziąsła będziemy mieć pewność, że prawidłowo
i z należytą starannością dbamy o stan naszej jamy ustnej. Jako dopełnienie całości warto sięgnąć po specjalistyczne nici dentystyczne, które skutecznie prześlizgują się przez wszystkie punkty styczne przednich zębów. Te propozycje i jeszcze więcej znajdziemy w bogatej ofercie marki Curaprox.

Szczoteczki manualne to niekwestionowany „must have” pośród profesjonalnych produktów stomatologicznych. Model CS 5460 ultra soft to bardzo miękka szczoteczka posiadająca 5460 włókien CUREN® o średnicy 0,1 mm. Przy zastosowaniu techniki wykonywania małych kółeczek i utrzymania odpowiedniego kąta przyłożenia szczoteczki do zębów (45% w kierunku linii dziąsła), ta delikatna szczoteczka o ośmiokątnej rączce i lekko odchylonej główce, idealnie pielęgnuje jamę ustną, nawet u osób dotkniętych paradontozą, chorobami dziąseł, z tendencją do krwawienia i opuchlizny, a także po zabiegach na przyzębiu.

Zobacz:  Nouveau Lashes
szczoteczki do zębów

Kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji jamy ustnej jest z pewnością odpowiednie oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. W tym celu należy sięgnąć po szczoteczkę CPS Prime. Dzięki opatentowanemu rdzeniowi CURAL® jest niezwykle trwała i wygodna w użyciu, nie zawiera niklu, zatem może być stosowana przez alergików. CPS Prime występuje aż w 5 rozmiarach, co pozwala na perfekcyjne dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb. Oprócz ergonomicznej budowy, ta niezwykle mała i skuteczna szczoteczka posiada wyjątkowo delikatne, a za razem sprężyste włókna, które docierają do wszystkich trudno dostępnych miejsc bez ryzyka uszkodzenia dziąsła. Wystarczy jeden ruch tam i z powrotem, by z powodzeniem usunąć całą płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych.

Nie zapominajmy o nitkowaniu zębów! Niestety niewiele osób wie, jak prawidłowo używać nici dentystycznych oraz jak je dobierać do swoich potrzeb. Dla najlepszego dopasowania, firma Curaprox oferuje specjalistyczny wybór nici i taśm, odpowiednich m. in. dla osób z implantami, czy aparatami ortodontycznymi. Pamiętajmy, że to głównie jednak technika stosowania nici przekłada się na skuteczność tej formy pielęgnacji naszej jamy ustanej. Nitkujemy tylko przednie zęby z uwagi na fakt, że nić dentystyczna nie jest w stanie osiągnąć przestrzeni międzyzębowych pomiędzy pozostałymi zębami. Aby je oczyścić, wymagane jest użycie szczoteczek międzyzębowych takich, jak wspomniana wyżej CPS Prime.

Przysłowiową kropką nad „i” w prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej jest niewątpliwie technika SOLO. Polega ona na oddzielnym czyszczeniu każdego zęba, bruzdy okołozębowej oraz brzegu dziąsła. W tym celu należy sięgnąć po jednopęczkową szczoteczkę CURAPROX CS 1006. Na jej główce znajduje się bowiem zaokrąglone, miękkie włosie CUREN o średnicy pojedynczego włoska 0,15 mm., które dopasowuje się do anatomii zęba i brzegu dziąsła usuwając zalegającą płytkę nazębną bez podrażniania dziąseł.

Świadome oraz regularne stosowanie specjalistycznych produktów stomatologicznych z pewnością przyczyni się nie tylko do zachowania wzorowego stanu jamy ustnej, ale także będzie mieć bezpośredni wpływ na ogólny stan naszego organizmu.

Zobacz:  Farouk Systems wspienia kampanię różowej wstążki

Sugerowana cena szczoteczki CS 5460: 23 PLN
Sugerowana cena szczoteczki CS 1006: 24,70 PLN
Sugerowana cena taśmy dentystycznej DF 820: 26 PLN
Sugerowana cena CPS Prime start: 34 PLN (obejmuje 5 sztuk szczoteczek międzyzębowych CPS prime + 2 uchwyty UHS 409 i UHS 451).

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: shop.curaprox.pl.

nic dentystyczna
czyszczenie zębów
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments