6 kroków do płodności

Marzysz o dziecku? Chcesz wzmocnić płodność swoją i partnera? Oto sześć nienaruszalnych zasad, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz spełnić marzenie o byciu rodzicem.

Aby starania o dziecko zakończyły się sukcesem, musicie oboje, i Ty, i Twój partner, zadbać o zdrowy styl życia. To, jaki tryb życia prowadzicie, ma bezpośredni wpływ na to czy i kiedy zostaniecie rodzicami. Według specjalistów organizmy kobiety i mężczyzny, którzy zdecydowali się zajść w ciążę, potrzebują minimum 12 tygodni przygotowań, aby starania o dziecko zakończyły się powodzeniem. Od czego zacząć? Od zmiany codziennych nawyków na zdrowsze!

1.    Zwolnij tempo życia
Bezustannie za czymś gonicie? Wasze życie to ciągła bieganina? Koniecznie musicie to zmienić! Zmiana tempa pracy zawodowej, wprowadzenie luzu do życia pozazawodowego to pierwszy (i jakże ważny)  krok w stronę rodzicielstwa. Tylko wtedy uda Wam się znaleźć czas dla siebie, określić priorytety i dać sobie szansę na bycie rodzicem.

2.    Celebruj wspólny czas
To bardzo ważne, aby partnerzy starający się o dziecko byli razem, a nie obok siebie. Zwłaszcza teraz, gdy macie plany powiększenia rodziny.  Dlatego każdą wspólnie spędzoną chwilę wykorzystujcie do maksimum, rozmawiając, pogłębiając więź, budując atmosferę bliskości, otwartości, wzajemnego zaufania i zrozumienia.

3.    Ruch to zdrowie
Badania nie pozostawiają złudzeń – aktywność fizyczna wzmaga płodność. Ruch utrzymuje cyrkulację krwi na właściwym poziomie, dotlenia komórki, poprawia zdolność do prokreacji.

4.    Regeneracja
Odpoczynek, relaks i długi, regenerujący sen to  bardzo ważny element wzmacniający płodność. Dlatego pamiętajcie o nim na co dzień. Zachowanie równowagi pomiędzy pracą i relaksacją to klucz do bycia w dobrej formie i jeden z podstawowych sposobów na poprawę płodności i zwiększenie szans na zostanie rodzicami.

5.    Z wizytą u lekarza
O niepłodności mówi się wówczas, gdy para ( która nie ma żadnych medycznych problemów) nie może zajść w ciążę pomimo tego, że regularnie uprawia seks bez zabezpieczeń, min. 3-4 razy w tygodniu przez okres min. 1 roku. Jeśli tak jest i w Waszym przypadku, koniecznie zgłoście się do lekarza. Diagnostykę czas zacząć.

Zobacz:  Jak dobrze przygotować się do ciąży? Poznaj nasze rady

6.    Przez żołądek
Wiele osób starających się o dziecko nie jest świadomych tego, że to, co jemy, wpływa na płodność. Właściwe menu często pozwala spełnić życiowe marzenie, warunkuje prawidłowy przebieg ciąży, daje realne i duże szanse na zdrową ciążę i zdrowie malucha. I kobiety, i mężczyźni zwiększa swoje szanse na zostanie rodzicami  także poprzez  odpowiednią suplementację  witamin i minerałów.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
10 lat temu

Ciekawe jak się przejmie na polskim rynku, teraz jest taki wybór

Gość
Gość
10 lat temu

Inofolic zawiera Inozytol, ale to dopiero nowość w Polsce.

Gość
Gość
10 lat temu

Nie słyszałam żeby któraś z moich koleżanek stosowała sam inozytol, ale ciekawe

Gość
Gość
10 lat temu

Słyszałam, że inozytol wpływa jakoś na płodność. Wiecie coś może na ten temat?