1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Ciekawostki
  6. »
  7. Automaty z testami ciążowymi

Automaty z testami ciążowymi

Pierwszy taki automat, w których testy ciążowe można kupić za 3 dolary, pojawił się latem w pubie w Minnesocie. Z czasem w stanie zaczęło takich automatów przybywać, w samej okolicy miała pojawić się ich łącznie setka. Docelowo mają one działać nie tylko w barach, ale również w damskich toaletach na stacjach benzynowych, w centrach handlowych, fitness oraz w hotelach.

Organizacja Healthy Brains for Children przekonuje, że takie automaty powinny pojawiać się w miejscach, w których najczęściej przebywają panie nieplanujące ciąży, ale też nierezygnujące z życia seksualnego. Nieoczekiwana ciąża przytrafia się ponad 30 proc. mężatkom i ponad 70 proc. kobiet w wieku 20-29 lat. Jednej ciężarnej na 13 zdarza się spożyć alkohol.
Nie od dziś wiadomo, że alkohol szkodzi rozwojowi płodu. Pozytywny wynik testu ma więc powstrzymać kobiety przed piciem alkoholu.

Wraz z pomysłem na stawianie podobnych automatów w kolejnych miejscach pojawiły się żarty. Czy nie lepiej byłoby stawiać więcej automatów z prezerwatywami? Mimo to pomysł, jak twierdzą przedstawiciele organizacji Healthy Brains for Children, zyskuje kolejnych zainteresowanych, nie tylko w USA.  Tymczasem wiele mniejszych miast w Polsce dopiero wprowadza pierwsze automaty z prezerwatywami.

Co sądzicie o automatach z testami ciążowymi? czy to dobry pomysł?

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
11 lat temu

No właśnie wątpię że przed wypiciem alkoholu kobiety będą test robiły 😛 no może gdyby za darmo były to wiadomo Polak za darmo wszystko weźmie 😛 więc by pewnie robiły babki test , ale nie podejrzewając ciąży z pewnością by go nie kupiły i to jeszcze w miejscu publicznym hm..

Gość
Gość
11 lat temu

wg mnie porażka. głupi pomysł. jak ktoś chce zrobić test to przecież nei w barowej toalecie, tylko w domu.