Czas na odjazdowe historie samochodowe dla dzieci

Wydawnictwo ART EGMONT dla najmłodszych fanów motoryzacji ma propozycję w postaci książki Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe autorstwa Michała Leśniewskiego z ilustracjami Macieja Szymanowicza. To zabawnie i w inteligentny sposób opowiedziana historia motoryzacji, a nie kolejny podręcznik z zestawieniem danych technicznych i opisami poszczególnych modeli.

Po co nam samochód

O tym, jak ważny jest samochód, wie każdy. Dzieci jeżdżą nim do szkoły, na wakacje albo w odwiedziny do rodziny. Samochód dostarcza też towary do sklepów, materiały na budowę albo… przewozi inne samochody. Specjalnymi autami jeżdżą policjanci, lekarze i strażacy. Kiedyś samochody wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. Ich twórcy przeżyli wiele różnych przygód, czasem groźnych, czasem zabawnych. Gdyby nie oni i ich przygody, samochód nie wyglądałby tak jak dzisiaj. A może nie byłoby go wcale? Kto wie?!

ilustracja_ALE AUTA_small

Ale auta! to książka edukacyjna, w przystępny i dowcipny sposób prowadzi młodego czytelnika przez historię motoryzacji i zasady działania samochodów. Stroną literacką zajął się Michał Leśniewski, redaktor miesięcznika „Classicauto”, w którym pisze o ciekawych autach zabytkowych. W książce przybliża kolejne dekady historii motoryzacji za pomocą tytułowych „odjazdowych historii samochodowych”.

ilustracja_ALEAuta_1

Trochę ciekawej historii

Z poszczególnych stron dzieci nie tylko dowiedzą się, jak wyglądał pierwszy samochód, lecz także przeczytają o polskiej motoryzacji, kultowych autach, modzie automobilowej, rekordach prędkości oraz współczesnych supersamochodach. Poszczególne opowiadania bogato zilustrował i dopracował w najmniejszych szczegółach Maciej Szymanowicz. To wszystko sprawi, że książka Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe doskonale sprawdzi się jako pierwsza publikacja o motoryzacji w dziecięcej bibliotece.

ilustracja_AleAuta_2

O KSIĄŻCE:
Tytuł: Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe
Autor: Michał Leśniewski
Ilustrator: Maciej Szymanowicz
Oprawa: twarda
Objętość: 88 stron
Format: 240×270
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-1456-2
Grupa docelowa: 6 lat+
Premiera: 13.09.2017

Zobacz:  Nie używaj słowa dieta

okladka ALE AUTA

O AUTORZE:
Michał Leśniewski urodził się bardzo dawno temu, bo w 1978 roku. Od dziecka interesował się samochodami, a im były starsze, tym lepiej. Kiedy dorósł, zaczął kolekcjonować  prawdziwe stare samochody, którymi jeździ na co dzień. W magazynie „Classicauto” pisze o ciekawych autach zabytkowych oraz współtworzy serie wydawnicze poświęcone historii motoryzacji – tej starszej, i tej nowszej.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments