Historia Coco Chanel opowiedziana maluchom

Już pod koniec września Wydawnictwo Muchomor zaprezentuje najmłodszym historię znanej projektantki – Coco Chanel. Książka Annemarie van Haeringen, holenderskiej autorki książek dla dzieci, przedstawia małym czytelnikom (bo mamy nadzieję, że nie tylko czytelniczkom) historię tej niezwykłej postaci.

Mała Coco

Coco i jej mała czarna sukienka – w książce tej odnajdziemy sierociniec, damy na koniach, niezwykłe kapelusze i małe czarne sukienki!

Pośpiesz się, pójdziesz spać dopiero, gdy wszystkie wykroje będą gotowe“ woła siostra przełożona.

Mała Coco dorastała w sierocińcu i od zawsze musiała ciężko pracować, zarabiając na życie szyciem i haftowaniem.

Kiedy dorosła, postanowiła, że już nigdy nie będzie biedna. Dzięki bogatym znajomym znalazła klientki. Ubrała je w spodnie, małą czarną, sznur pereł, uwolniła z gorsetów – jej styl, tak jak jej dzieciństwo, był prosty i skromny.

Mimo tej prostoty stała się symbolem luksusu. Eleganckiego luksusu.

Ciekawa historia i piękne ilustracje

Autorka, Annemarie van Haeringen, jest jedną z najbardziej znanych holenderskich twórczyń dla dzieci. Uczyła się rzemiosła, a potem studiowała ilustrację w Akademii Rietvelda. Rozpoczęła karierę w 1983. Od tego czasu wymyśla i ilustruje książki, tworzy także filmy animowane na podstawie książek innych autorów.

W jej stylu – duże obrazy, spokojne ruchy pędzla, figlarne rysunki prostą kreską, jasne kolory – krytycy doszukują się wpływów Henri Matisse’a.

wizualizacja_okladka_coco_3d-male

Ilustracje i tekst: Annemarie Van Haeringen
Oprawa: twarda
Format: 24 x 28,5 cm
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-65650-12-2
Cena: 28 zł ( w tym 5% vat)
Wiek: 5+
PREMIERA: 25 września 2017

Zobacz:  Akademia Mądrego Dziecka - książeczki, które uczą i bawią
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments