1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zabawki dla dziecka
  6. »
  7. Dla każdego coś miłego, czyli klocki dobre dla wszystkich

Dla każdego coś miłego, czyli klocki dobre dla wszystkich

Nie ma Malucha, który nie miał styczności z klockami. Niektóre pokochają je od razu, inne przekonują się z czasem, ale każde Dziecko wciągnięte w wir zabawy nie odpuszcza przez długie godziny. Nie ma się co dziwić, budowanie z klocków to jedna z bardziej kreatywnych form spędzania czasu, zapewniająca nie tylko mnóstwo frajdy, ale także świetnie wpływająca na rozwój młodego, chłonnego umysłu.

fotokarty

Jak zabawa klockami wpływa na rozwój Dziecka?

Konstruowanie z klocków ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim daje nieskończoną ilość możliwości, by co chwilę tworzyć coś nowego. Dzięki temu świetnie rozwija się wyobraźnia, a przy okazji czas mija przyjemnie i ciekawie. Klockami można się bawić samodzielnie, a także w towarzystwie, co także jest sporą zaletą i rozwiązuje wiele dylematów dotyczących prezentów. Warto mieć na uwadze, że klocki posiadają wiele zalet – można powiedzieć – terapeutycznych. W doskonały sposób pozwalają ćwiczyć małą motorykę i rozwijać zręczność manualną. Wymagają równoważenia siły i logicznego myślenia, a także pomagają wyćwiczyć zmysł estetyczny i wspomagać myśl artystyczną. Są też dobrym ćwiczeniem koordynacji wzrokowo-ruchowej, cierpliwości oraz precyzji, tak trudnych do opanowania w młodym wieku. Klocki łączą w sobie przyjemne z pożytecznym – wymagają skupienia i niemałych pokładów energii, także intelektualnej, a zarazem są po prostu świetną zabawą dla Dzieci w różnym wieku.

Ponadto, zabawa klockami w większym gronie to także dobre ćwiczenie na poprawę komunikacji. Może pomóc w przełamaniu wstydu, rozwijać słownictwo oraz pomóc w trudnej nauce dzielenia się i sztuce kompromisów.

Obecnie, różnorodność klocków jest zadziwiająca. Poza klasycznymi, podstawowymi zestawami klocków konstrukcyjnych, tworzy się także serie zróżnicowane pod wieloma względami, dla których wyznacznikiem będą płeć, wiek, a nawet zainteresowania. Nie brakuje więc propozycji zarówno dla Chłopców, jak i Dziewczynek, dla Najmłodszych Miłośników konstruowania i tych, którzy poważnie wczuwają się w pierwsze inżynierskie poczynania. Z łatwością można kupić zestawy kolekcjonerskie, klocki dla fanów Gwiezdnych Wojen czy motoryzacji. Nic więc dziwnego w tym, że klocki to jedne z najczęściej wybieranych prezentów, bo potrafią zadowolić każdego.

Lego Friends – klocki dla dziewczynek

Jednym z najpopularniejszych producentów klocków, który zarazem możne się pochwalić najbardziej zróżnicowaną ofertą produktów, jest firma Lego. Wśród mnóstwa różnorodnych serii, na szczególną uwagę zasługują klocki Lego Friends, stworzone specjalnie dla Dziewczynek, inspirowane tym, co definiuje dziewczęcy świat.

Zestawy są zróżnicowane pod względem tematycznym, ale wszystkie są ze sobą kompatybilne. Można z nich stworzyć swoiste miasteczko, gdzie znajdzie się stadion sportowy, lodziarnia, szpital czy stadnina koni i inne obiekty, a także kupować mniejsze zestawy, będące ciekawym uzupełnieniem. Klocki wyróżniają się wyjątkową estetyką – są w pięknym kolorach, będących połączeniem lekkich pasteli z wyrazistymi, soczystymi barwami oraz dużym przywiązaniem do szczegółów. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, są solidne i całkowicie bezpieczne. Dedykowane są Dzieciom od 6 roku życia, ze względu na małe elementy, które mogą znaleźć się w zestawach. Możliwość rozbudowywania kolekcji o nowe atrakcje pobudza wyobraźnię oraz znacznie ułatwia zadanie Rodzicom, którzy poszukują udanych prezentów.

W każdym zestawie, poza klockami do konstrukcji określonych budowli i figurkami lub minilaleczkami, znajdują się także dodatkowe akcesoria, które uatrakcyjniają zabawę i pomagają w pełni się w nią wczuć. W zależności od tematyki zestawu, mogą to być np. deskorolka, książka, latarka, piłka czy porcja lodów i inne. Wiele z zestawów, szczególnie większych, posiada także ruchome elementy, a nawet efekty świetlne, jak w przypadku potężnego zestawu z kolejką górską i parkiem rozrywki. To wszystko sprawia, że Lego Friends są wyjątkowo atrakcyjną propozycją dla Dziewczynek w różnym wieku.

Lego Friends

To propozycja ogólna, zarówno dla Chłopców, jak i dla Dziewczynek. Zestawy klocków z serii Playmobil dedykowana jest Dzieciom już od 4 roku życia i charakteryzuje się sporą różnorodnością tematyczną i uniwersalnym charakterem. Można z nich zbudować zarówno przedszkole i pogotowie ratunkowe, jak i basen z kulkami czy traktor, a wszystkie zestawy mogą być ze sobą połączone, tworząc spójną, wspaniałą całość. Podobnie, jak inne zestawy Lego, także Playmobil dają szerokie pole do popisu dla wyobraźni oraz dziecięcej kreatywności.

Tak samo, jak w innych zestawach Lego, tak i w Playmobil zaskakuje mnogość różnorodnych elementów oraz akcesoriów, które uatrakcyjnią zabawę oraz zachęcą do wymyślania własnych scenariuszy. Wszystko stworzone jest z wysokiej jakości plastiku, w atrakcyjnych, naturalnych kolorach, dodając zabawie autentyczności. Zestawy są zróżnicowane pod względem wielkości, co sprawia, że mogą być zarówno solidnym prezentem jak i drobnym upominkiem.

Klocki to ponadczasowe zabawki, które niemalże łączą pokolenia. W wir zabawy daje się wciągnąć każdy, zarówno Maluch, jak i Dorosły, kto ma ochotę na chwilę przyjemnego zapomnienia. Można się nimi bawić w grupie lub indywidualnie, budować konstrukcje sugerowane przez producenta lub realizować własne pomysły i tworzyć coś zupełnie innego. Jakkolwiek, mile spędzony czas i dobra zabawa są zawsze gratis do każdego zestawu.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments