Dla kobiet liczy się jednak rozmiar…

Rozmiar mózgu, a dokładnie to, jak mężczyźni potrafią z niego korzystać, ma duże znaczenie – wykazały badania naukowców z Północnej Karoliny.

Okazuje się, że inteligencja mężczyzn cieszy się u płci przeciwnej dużym wzięciem, zarówno przy przelotnych znajomościach, jak i w poważnych związkach – donosi RMF FM. Obserwacja, że kobiety są zainteresowane inteligentnymi partnerami, ponieważ dają większe szanse na utrzymanie rodziny i mogą przekazać potomstwu lepsze geny, to nic oryginalnego. Tym razem jednak, ku zaskoczeniu badaczy, okazało się, że także w przypadku krótkotrwałych znajomości inteligencja mężczyzny jest istotnym wabikiem.

Badania poprowadzono w inny sposób niż dotąd. Nie pytano kobiet wprost, czym się kierują przy wyborze mężczyzny na jedną noc, czy na całe życie. Pokazano im natomiast nagrania kilkunastu mężczyzn, którzy przed kamerą czytali informacje, rozwiązywali testy, tłumaczyli, co dla nich oznaczałoby odkrycie życia na Marsie, ale także wykonywali proste ćwiczenia fizyczne.

Ponad 200 kobiet oglądało te nagrania i oceniało atrakcyjność konkurentów. Okazało się, że maja przeciętnie dobre wyczucie, który z nich ma poukładane w głowie i prawie zawsze zwracają na to uwagę.

Zobacz:  Google Play zdradza o nas więcej niż byśmy chcieli…
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments