Dlaczego warto uczyć potomka ekologii?

Dlaczego warto uczyć potomka ekologii? Przede wszystkim dlatego, że dziecko, które od najmłodszych lat wie, jak należy dbać o środowisko naturalne, jest bardziej wrażliwe, ma większy szacunek do otaczającego świata i uczy się ponoszenia odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Wie, jak ma dbać nie tylko o siebie i własne zdrowie, ale też o to co wokół – psa, chomika, ogródek, kwiatek w doniczce. Staje się kimś  bardziej świadomym i siebie i tego, co jest dookoła.

Warto włączyć kształcenie ekologiczne w proces wychowania, tym bardziej, że coraz więcej osób traktuje ekologię jako pewien styl życia i świadomy wybór.  Ubiegłoroczne badania TNS OBOP wskazują, że prawie 3/4 obywateli Polski popiera działania na rzecz ochrony środowiska. Korzystne zmiany widać coraz częściej. Z większości sieciowych supermarketów, a także z małych sklepów osiedlowych zniknęły plastikowe siatki na zakupy. W zamian, za niewielką opłatą dostępna jest ich  ekologiczna wersja lub torby wielokrotnego użytku. Coraz więcej Polaków zaczyna sortować śmieci, oszczędzać wodę i kupować sprzęt energooszczędny

. Według badań aż 84 proc. badanych uważa, że używanie urządzeń oszczędzających energię, pomimo ich wyższej ceny, w perspektywie jest korzystne zarówno dla środowiska jak i dla domowego budżetu. Wygląda na to, że zaczynamy zdawać sobie sprawę, że to,  jak wygląda i będzie wyglądało nasze otoczenie, zależy w duże mierze od nas samych.

Zobacz:  Kim są surogatki?
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
13 lat temu

Polecam EKO-Książkę:) ” Tajemnica ginącego lasu” To jest powieść dla młodszego czytelnika i naprawdę uwrażliwia na problemy ekologiczne….