1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Domowa szkoła rodzenia Centrum Medycznego LIM w Poznaniu

Domowa szkoła rodzenia Centrum Medycznego LIM w Poznaniu

lim

Szkoła rodzenia zbliża partnerów i przygotowuje do bycia rodzicami. Dla tych par, które chcą uczyć się w intymnej atmosferze w zaciszu własnego mieszkania –

fotokarty

Centrum Medyczne LIM w Poznaniu zaprasza do skorzystania z indywidualnych zajęć szkoły rodzenia, które odbywają się w domu przyszłych rodziców. Uczęszczanie do szkół rodzenia to bardzo popularna forma przygotowania obojga rodziców do świadomego przejścia przez końcowy okres ciąży oraz poród.

Zajęcia w szkole rodzenia są bardzo istotne dla obojga rodziców, ale szczególnie dużo „wynoszą” z nich przyszli ojcowie. Wiadomości, które zdobywają pozwalają im na aktywniejszy udział w narodzinach dziecka i pierwszych dniach jego życia. Dowiadują się, jak pielęgnować i kąpać noworodka, a przede wszystkim pokonują swój strach przed samodzielną opieką nad dzieckiem. Z kolei kobieta korzystająca z zajęć szkoły rodzenia wie jak radzić sobie w okresie połogu, jak utrzymać laktację lub radzić sobie w przypadku problemów z naturalnym karmieniem dziecka – wyjaśnia Katarzyna Kochowicz położna z Centrum Medycznego LIM w Poznaniu.

Rodzice po zajęciach w szkole rodzenia czują się pewniej, poród przestaje stwarzać poczucie obawy, niepewności, gdyż dzięki zdobytej wiedzy i nowym umiejętnościom oboje mogą lepiej zrozumieć przebieg porodu. Ponadto znajomość zmian, które zachodzą w organizmie kobiety podczas porodu oraz możliwość dalszego stałego kontaktu z położną ułatwiają pacjentce i jej partnerowi współpracę z zespołem na sali porodowej, zmniejszają stres i niepokój, a to korzystnie wpływa na przyśpieszenie porodu, zmniejszenia bólu, zapobiega powstawaniu urazów i pomaga w pełni cieszyć się narodzinami dziecka.

Długość porodu kobiety nieprzygotowanej, która rodzi po raz pierwszy, wynosi około 8-12 godzin, natomiast kobiety przygotowanej 6-8 godzin. Co więcej, u kobiety przygotowanej występuje mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia szyjki macicy, mniejsza jest także utrata krwi podczas rodzenia łożyska. Kobiety, które uczęszczały do szkoły rodzenia, są bardziej rozluźnione i odczuwają mniejszy ból, dlatego rzadziej korzystają z dodatkowego znieczulenia podczas porodu. W naszej szkole zwracamy dużą uwagę na emocje kobiety i proponujemy zajęcia relaksacyjne z muzykoterapii – mówi Katarzyna Kochowicz położna z Centrum Medycznego LIM w Poznaniu.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cecylia
Cecylia
13 lat temu

porod naturalny
Dzien dobry. Mieszkam w Czerwonaku.Jestem w poczatku 4 miesiaca ciazy. Interesuje mnie porod naturalny i przygotowanie do niego. Czy szkola rodzenia, o ktorej mowa w artykule, bierze pod uwage ten rodzaj przygotowania? i jaki jest koszt takich zajec grupowych i indywidualnych w domu?

Pozdrawiam