1. Strona główna
 2. »
 3. PIĘKNA MAMA
 4. »
 5. Kosmetyki
 6. »
 7. Dwufazowy lipidowy płyn do demakijażu twarzy i oczu Iwostin Lipidia

Dwufazowy lipidowy płyn do demakijażu twarzy i oczu Iwostin Lipidia

Demakijaż twarzy i oczu w przypadku trudnej w pielęgnacji skóry suchej wymaga zastosowania specjalistycznego preparatu, który nie narusza naturalnej bariery lipidowej naskórka.

W trosce o zapewnienie kompleksowej pielęgnacji skóry pozbawionej naturalnej elastyczności lub przesuszonej z powodu występujących w sezonie zimowo-wiosennym czynników typu mróz, wiatr, niskie temperatury, Laboratorium Iwostin uzupełniło linię Iwostin Lipidia o Dwufazowy lipidowy płyn do demakijażu twarzy i oczu. Dzięki zawartości m.in. nienasyconych kwasów tłuszczowych, skwalanu, olejków macadamia i awokado preparat intensywnie odżywia oraz uzupełnia braki lipidów, co jest szczególnie istotne dla skóry  w tym okresie.

Prawidłowo funkcjonująca skóra jest chroniona przez lipidy spoiwa międzykomórkowego. Pełnią one funkcje cementu łączącego komórki, zapewniając spoistość i nieprzepuszczalność naskórka. Lipidy spoiwa międzykomórkowego warstwy rogowej naskórka składają się przede wszystkim z nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), ceramidów, cholesterolu, wosków i skwalanu. Ich brak w skórze zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej naskórka, co prowadzi do wzrostu utraty wody (TEWL) oraz do zmniejszenia jędrności i elastyczności skóry. Skóra, w której brakuje lipidów jest cieńsza, mniej elastyczna, sucha. W efekcie dużo szybciej się starzeje, m.in. wcześniej pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki.

Aby poprawić komfort pielęgnacji i demakijażu skóry suchej, Laboratorium Iwostin wzbogaciło serię Iwostin Lipidia o nowy, specjalistyczny produkt – Dwufazowy lipidowy płyn do demakijażu twarzy i oczu.

Dwufazowy lipidowy płyn do demakijażu twarzy i oczu Iwostin Lipidia
Wskazania: Oczyszczanie, demakijaż twarzy i oczu oraz odżywianie skóry suchej, pozbawionej naturalnej elastyczności.

Właściwości:

 • Precyzyjnie zmywa makijaż twarzy i oczu (także wodoodporny)
 • Odświeża i dokładnie oczyszcza skórę bez naruszania jej naturalnej bariery lipidowej
 • Uzupełnia braki naturalnie obecnych w skórze lipidów
 • Odbudowuje i długotrwale wzmacnia strukturę cementu międzykomórkowego warstwy rogowej naskórka
 • Przywraca skórze miękkość i gładkość.

Substancje aktywne: nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, skwalan, olej macadamia, olej awokado.
Pojemność: 230 ml, cena: 38 zł

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments