1. Strona główna
  2. »
  3. ROZRYWKA
  4. »
  5. Wydarzenia
  6. »
  7. Dziesiąte spotkanie dla rodziców z cyklu „Świadoma Mama” w Poznaniu

Dziesiąte spotkanie dla rodziców z cyklu „Świadoma Mama” w Poznaniu

Strażnik dyscypliny czy uległy Tatko? Zaangażowany w wychowanie Malucha czy unikający ojcowskich obowiązków?

Jaki jest współczesny Tata? O emocjach, instynkcie i roli młodego taty dyskutowaliśmy podczas sierpniowego spotkania Świadomej Mamy.

Sierpniowe warsztaty pozwoliły rozwiać wątpliwości młodych rodziców, a tematyka dotknęła wielu kontrowersyjnych kwestii. Jednak tym razem w centrum zainteresowania byli przede wszystkim mężczyźni.

Psycholog dziecięcy, Marcin Byks, radził ojcom, jak przygotować się do roli taty i budować pozytywną relację z dzieckiem. Odniósł się przy tym do stereotypu taty jako twardego, silnego mężczyzny. Chłopaki nie płaczą? Naszym zdaniem czasami powinni. Uczestniczki  miały okazję poznać męski punkt widzenia na kwestie związane z rodzicielstwem.

Istotnym elementem spotkania była rozmowa z seksuologiem, Aleksandrą Głowińską. Dyskusja o potrzebie bliskości i intymności rodziców w czasie ciąży i po narodzinach dziecka oraz roli partnera w łagodzeniu depresji poporodowej sprowokowała mamy oraz obecnych tatusiów do refleksji. Pozwoliła zrozumieć emocje oraz potrzeby partnera.

Wspólnie z położną Haliną Król zastanawialiśmy się nad porodem rodzinnym. Jaki wpływ ma towarzystwo partnera na przebieg porodu? O pozytywnych aspektach wspólnego przeżywania narodzin Malucha oraz wsparciu w tym trudnym czasie, przekonująco opowiadała doświadczona położna. Przy okazji, obecni panowie zebrali liczne pochwały za aktywność i rosnącą ojcowską świadomość.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Świadomym Tatusiom za przybycie i zaangażowanie w spotkanie. Mamy nadzieję, że warsztaty pomogły uświadomić zebranym, jak ważna jest obecność ojca w życiu Malucha oraz młodej mamy. Warto zatem docenić starania Taty oraz poświęcić chwilę na wsłuchanie się w jego potrzeby i pragnienia.

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments