Dzieci palaczek mają niższy poziom dobrego cholesterolu

Australijscy naukowcy udowodnili, że dzieci kobiet, które paliły w trakcie ciąży, mają niski poziom dobrego cholesterolu. Co to oznacza w praktyce? Że pociechy palaczek nie mają tak dobrej ochrony przez chorobami serca i niedokrwistością narządów jak ich rówieśnicy (których matki nie paliły). Deficyt tzw. dobrego cholesterolu może mieć bardzo poważne skutki dla prawidłowego rozwoju maluchów.
Naukowcy co rusz udowadniają, że przyszłe mamy nie powinny palić. Według badaczy z Australii, którzy wzięli pod lupę blisko pół tysiąca ośmiolatków, mamy palące w trakcie ciąży o blisko 15% zwiększają ryzyko wystąpienia u swoich dzieci choroby wieńcowej.  To, według nich, jest solidną podstawą do objęcia maluchów szczególną opieką medyczną  i stałym monitoringiem pracy serca.

Zobacz:  Ślub w ciąży? - uwaga już nie!
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments