„Bardzo Fajny Gigant”- nowy film Stevena Spielberga

Steven Spielberg opowiada swoje niezwykłe historie widzom na całym świecie już od 40 lat.  Tym razem zachwyci ich opowieścią o wyjątkowej przyjaźni na miarę hitu „E.T.”.

„BFG: Bardzo Fajny Gigant”

Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. Ekranizacja uwielbianej powieści Roalda Dahla, która od dnia swej premiery w 1982 roku wciąż zachwyca czytelników w każdym wieku. Książki Dahla, do których zaliczają się takie tytuły jak „Charlie i fabryka czekolady”, „Kuba i ogromna brzoskwinia”, „Matylda” oraz „Fantastyczny pan lis”, są obecnie dostępne w 58 językach, a ich łączny nakład przekroczył 200 milionów egzemplarzy.

W samym środku czarnej nocy, gdy wszystkie dzieci i dorośli śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat. Właśnie takie historie od dziecka słyszała 10-letnia, acz nad wyraz rozwinięta intelektualnie Sophie. Nic więc dziwnego, że dziewczynka tej konkretnej nocy nie mogła zasnąć i wygramoliła się z łóżka, założyła na nos okulary i wychyliła się przez okno, by ujrzeć świat w odbiciach księżycowego blasku. W tej niepokojącej, srebrzystej poświacie znana jej dobrze ulica wyglądała raczej jak jakaś baśniowa wioska. Aż tu nagle, z cienia w jej kierunku poczęło zmierzać coś wręcz ogromnego. Był to BFG: Bardzo Fajny Gigant, który wykradł dziewczynkę z sierocińca i porwał ją do odległej Krainy Olbrzymów.

film-bfg-2

Reżyseria: Steven Spielberg („E.T.”, „Park jurajski”, „Lista Schindlera” – OSCAR, „Szeregowiec Ryan” – OSCAR, „Poszukiwacze zaginionej arki”)

Obsada: Mark Rylance („Most szpiegów”, „Kochanice króla”), Ruby Barnhill, Penelope Wilton („Hotel Marigold”, „Duma i uprzedzenie”, „Wszystko gra”), Rebecca Hall („Iron Man 3”, „Miasto złodziei”, „Vicky Cristina Barcelona”), Bill Hader („Noc w muzeum 2”, Wykolejona”, „Faceci w czerni III”)

Gatunek: familijny / fantasy

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Zobacz:  Gang wiewióra

Dystrybucja w USA: Walt Disney Studios Motion Pictures

Zwiastun:

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments