Ferie z dziećmi w cieniu alpejskich gigantów

Odpoczynek od szkoły i możliwość zabawy na świeżym powietrzu – oto największe zalety nadchodzących ferii zimowych.

Dla rodziców zimowa przerwa w nauce oznacza jedno: konieczność zapewnienia swym pociechom udanego wypoczynku. Gdzie warto pojechać na zimowe wczasy z dziećmi Może na narty?

W Dolinie Słońca
Jednym z najpopularniejszych rejonów narciarskich we włoskich Alpach jest Val di Sole. Tu, w Słonecznej Dolinie, można skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw jednego z największych alpejskich kompleksów narciarskich. Dużo słońca, dużo śniegu i pełno atrakcji – nie tylko dla narciarzy – to podstawowe walory tego zimowego królestwa. Liczne hotele i gospodarstwa agroturystyczne czekają tu na turystów przez cały rok, jednak to właśnie zimą przeżywają największe oblężenie.

Gdzie można poszusować?
Idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych jest lodowiec Presna, uważany za symbol Doliny Słońca. Warunki atmosferyczne i alpejski klimat sprawiają, że w tym miejscu sezon narciarski trwa przez cały rok. Dla mniej zaawansowanych narciarzy oraz dla tych, którzy wybierają się na zimowe wczasy z dziećmi lepszym rozwiązaniem są jednak okolice miejscowości Tonale. Tu trasy zjazdowe są bardziej zróżnicowane, zaś obok tych najbardziej wymagających nartostrad występują i takie, na których spokojnie mogą poszaleć najmłodsi amatorzy zimowych sportów.

Atrakcyjne miejscowości
Warto zrobić sobie przerwę w jeździe na nartach i poznać urok leżących w Słonecznej Dolinie miejscowości. Tą najbardziej popularną jest Tonale, ceniona przede wszystkim jako ośrodek narciarski. Pięknie prezentuje się również górska wioska Ponte di Legno, która ma charakter małego, typowo włoskiego miasteczka z uroczym ryneczkiem. Na uwagę zasługuje także miasteczko Cogdo di Pejo, znane jako miejscowość uzdrowiskowa kusząca swymi wodami mineralnymi. Warto zajrzeć do najstarszej miejscowości w tym rejonie, czyli do Damaro. W tym małym miasteczku znaleźć można kilka ciekawych zabytków, z których najcenniejszym jest XV-wieczny kościół św. Wawrzyńca. W okolicy tej wyróżnia się bacówka Damaro – idealne miejsce dla miłośników pysznych serów.

Zobacz:  Urlop ojcowski coraz bardziej popularny

Inne atrakcje
Narciarstwo nie jest jedyną formą aktywnego wypoczynku dostępną w tym rejonie. Popularne są tu wycieczki na rakietach śnieżnych, kuszą również liczne lodowiska oraz tory saneczkowe. W Damaro dodatkowo oferuje się turystom spływy górską rzeką, zaś w rejonie Cogdo di Pejo popularne są wycieczki na teren Parku Narodowego Stelvio. Sam park zasługuje na uwagę. To największy tego typu obiekt na terenie Alp, urzekający pięknymi lasami i jeziorami, nad którymi górują potężne lodowce.

 

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments