O funkcjach zmywarek słów kilka

Wydajna i oszczędna zmywarka to marzenie każdej pani, której brak czasu i siły na codzienne zmywanie brudnych naczyń.

Takie urządzenie to nie tylko wygoda i luksus dostępny obecnie dla każdego, ale i sposób na poprawienie kondycji domowego budżetu.

Oszczędna zmywarka – prawda czy reklamowy chwyt?
W porównaniu z ilością wody i prądu zużywanych podczas ręcznego mycia naczyń, zmywarki wypadają bardzo dobrze. Największe korzyści mogą odnieść ci, którzy posiadają dużą rodzinę. W ich przypadku zmywarka zawsze jest pełna, zaś oszczędność na wodzie – wyjątkowo dobrze widoczna. Podczas gdy w trakcie mycia ręcznego wykorzystuje się nawet do 90 litrów wody, w zmywarce jej zużycie nie powinno przekraczać 25 litrów. Jeśli zaś wybierze się zmywarkę wyższej klasy, zużycie wody można ograniczyć nawet do 15 litrów.

Oszczędność wody jest sprawą oczywistą, więcej sporów wzbudza jednak oszczędność prądu. Spora grupa sceptyków wychodzi z założenia, że skoro proces mechanicznego zmywania trwa nawet do dwóch godzin, na energii zaoszczędzić nie można. Wiele osób zapomina jednak, że aby zmywać ręcznie trzeba nagrzać większe ilości wody, co oczywiście podnosi pobór energii. Warto też pamiętać, że zmywarka zmywarce nierówna, zaś obok tych oznaczonych literką „G” (czyli pobierających najwięcej prądu) pojawiają się zmywarki klasy A – energooszczędne i przyjazne zarówno dla domowego budżetu, jak i środowiska.

Rozwiązania pozwalające na oszczędności
Energooszczędność oraz mniejsze zużycie wody – oto podstawowe zalety korzystania ze zmywarek. Nowoczesne urządzenia tego typu są zatem projektowane w taki sposób, aby pomóc na poczynienie możliwie jak największych oszczędności. Oszczędna zmywarka zamiast tradycyjnej grzałki posiada zatem wymienniki ciepła, dzięki którym można zaoszczędzić sporo energii i zmniejszyć rachunki za prąd. Na prądzie pozwala zaoszczędzić również funkcja BIO, w której to przypadku mycie odbywa się w wodzie o niższej temperaturze. Innym rozwiązaniem, które także pozwala na podratowanie domowego budżetu i zaoszczędzenie tak cennej w naszym środowisku wody, jest stosowanie specjalnych zbiorników wody. W nich gromadzona jest woda już wykorzystana przy zmywaniu, jednak w miarę czysta i nadająca się do ponownego użycia. Można ją zatem z powodzeniem wykorzystać do zmywania wstępnego przy kolejnym uruchomieniu zmywarki.

Zobacz:  Minerały dla urody w napoju

Jednym z bardziej ekonomicznych rozwiązań jest też coraz częściej spotykana funkcja „pół wsadu”. W jej przypadku zmywanie odbywa się tylko w jednym koszu – najczęściej w tym górnym. Taka opcja pozwala na zaoszczędzenie i wody, i prądu tym, którzy nie mają zbyt wielu brudnych naczyń, a mimo to chcą ułatwić sobie sprzątanie i wykorzystać zmywarkę.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments