Firma przyjazna mamie

Kobiety w Polsce coraz mniej chętnie decydują się na dzieci. Wydawałoby się, że to ich prywatna sprawa, że nikt nie powinien się w to wtrącać.

My jednak chcielibyśmy się wtrącić. Po pierwsze, społeczeństwo się starzeje i to stanie się wkrótce problemem nas wszystkich. Grozi nam, że z roku na rok będzie nas mniej i mniej.

Po drugie, chcielibyśmy, aby kobieta miała poczucie, że otoczenie społeczne wspiera ją w macierzyństwie, w tej ważnej i trudnej roli. Że nie zostawia jej samej sobie mówiąc: „Chciałaś rodzić, to twoja prywatna sprawa”. W Polsce zwyczajowo rodzina jest wymieniana jako wartość najwyższa. Zawód „matka” oceniany jest zaś wyjątkowo nisko. Chcemy to zmienić. Kraje, w których udało się odwrócić niekorzystne demograficznie trendy, to te promujące udogodnienia dla młodych rodziców – elastyczny czas pracy, stopniowe powracanie z macierzyńskiego, pracę w domu, dostosowanie wysokości podatków do liczby dzieci w rodzinie. To kraje, w których pożegnano się ze stereotypem, że matka małych dzieci jest gorszym pracownikiem. Uważamy, że i w Polsce nadszedł czas na takie zmiany.

10 powodów, dla których Polki boją się mieć dziecko

1. stracę pracę
2. obniży się nam status materialny
3. mój wysiłek nie zostanie nagrodzony
4. zahamuję swoja karierę zawodową
5. będę całe dnie spędzać sama z dzieckiem w domu
6. oddalimy się z mężem
7. nie otrzymam pomocy ze strony mojego faceta
8. moja matka (rodzina) jest zbyt daleko żeby mi pomóc
9. nie mogę pracować na pól etatu
10. urlop macierzyński jest za krótki

Zobacz:  Przyjaźń to odpowiedzialność
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments