Groźne bakterie w znanym płynie do kąpieli

Uwaga! UOKiK i sklepy Rossman ostrzegają, że w płynach do kąpieli marki Babydream wykryto groźne dla zdrowia bakterie z gatunku Serratia. Te drobnoustroje mogą powodować m.in. podrażnienia i zaczerwienienia, problemy brzuszne, biegunki, mogą też prowadzić do zapalenia opon mózgowych czy sepsy. Sprawa jest poważna- bakterie wykryto w kosmetykach, które są chętnie kupowane przez młode mamy. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że  do polskich domów mogło trafić nawet kilka tysięcy groźnych produktów! Trefny towar już wycofano ze sklepów.

Skażone były dwie partie kosmetyków: o pojemności 500 ml i 1000 ml serii 11/2014 11 oraz 11/2014 12.
W sprawie wypowiedziała się przedstawicielka sklepów Rossman Eliza Dorosz- Panek: W trosce o dobro klientów natychmiast poinformowaliśmy o zagrożeniu przy kasach oraz podjęliśmy decyzję o wycofaniu obydwu partii ze sprzedaży. Klienci, którzy nabyli już produkt mogą go oddać w naszych sklepach, nawet bez paragonu, a my zwrócimy im pieniądze. Zapewniam, że pozostałe produkty Babydream są bezpieczne

Zobacz:  Nowoczesne zasłony do salonu
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maria
maria
11 lat temu

straszne, dobrze ze nie kupilam