Idealny prezent dla noworodka

Idealny prezent dla noworodka – jaki powinien być? Dostępne na rynku towary kuszą kolorami i funkcjami, ale przed zakupem warto dobrze zastanowić się, co wybrać, aby zarówno rodzice, jak i maluch byli zadowoleni z podarunku. Jeśli jesteś mamą, to wiesz, że kupowanie kolejnej pary śpioszków czy smoczka to nie jest dobry pomysł. Duży zwykły pluszak, który ledwo zmieści się w pokoju dziecka to też niezbyt dobry zakup. Co zatem wybrać? Najlepiej to, co ułatwi utulenie dziecka do snu i jego ukojenie w ciągu dnia np. w czasie kolki. Nie wiesz, na co się zdecydować – poznaj szumiącego misia Whisbear.

Szum ukoi i ułatwi zasypianie

Czy widziałaś kiedyś rodziców trzymających suszarkę nad kołyską dziecka, albo mamę siedzącą w kuchni z maleństwem przy kuchennym okapie? Z pewnością zastanawiasz się, o co chodzi? Jak się okazuje różnego rodzaju szumy działają kojąco na noworodka – dzieje się tak dlatego, że dziecko przebywając w brzuchu mamy pierwsze co słyszy to właśnie szum. W związku z tym, kiedy słyszy suszarkę, odkurzacz czy blender – wszystko, to co szumi, czuje się bezpieczniej, gdyż słyszy to co zna. Tak zwany biały szum potrafi nie tylko wyciszyć dziecko i ułatwić mu zasypianie, ale i ukoi je. Ciekawostką może być dla Ciebie to, że specjaliści z zakresu pediatrii na łagodzenie objawów kolki obok otulania dziecka zalecają właśnie biały szum.

O skuteczności takiego sposobu może świadczyć chociażby to, że w sieci znajduje się wiele nagrań z odgłosami suszarek, odkurzaczy i białych szumów. Autorzy aplikacji na telefony i tablety również tworzą specjalne programy „usypiacze” dla dzieci. Jednak układanie dziecka do snu z telefonem czy innym urządzeniem elektrycznym to mało praktyczny pomysł. Zawsze może ktoś zadzwonić i przerwać szum, a co za tym idzie wybudzić dziecko. Nie jest to też zbyt bezpieczne dla dziecka.

Zobacz:  Idealna zabawka edukacyjna dla Twojego dziecka

Szumiący miś Whisbear – dla dziecka i dla rodziców

Szumiące maskotki nie od dziś dostępne są na rynku. Jednak Whisbear to coś wyjątkowego. Dlaczego? Whisbear oznacza dosłownie „szumiący miś” i został on stworzony specjalnie z myślą o noworodkach i ich bezpiecznym utulaniu do snu. Misia stworzyły dwie mamy, które poszukiwały bezpiecznego rozwiązania dla swoich maluchów. Metodą prób i błędów szukały „szumu idealnego”, który będzie miał odpowiednią częstotliwość i głośność. Urządzenie wydające dźwięk znajduje się w główce sympatycznego misia, który od razu podbija serca mam i dzieci. Odgłos szumu odgrywany jest przez 20 minut, co w zupełności wystarcza, aby ukoić lub wyciszyć dziecko. Po tym czasie wyłącza się samoistnie. Intensywność dźwięku można wyregulować naciskając na główkę misia.

Dużym udogodnieniem jest to, że w kolorowych nóżkach misia umieszczone są magnesy, dzięki którym bez problemu można go przymocować na szczebelkach łóżka lub rącze od fotelika samochodowego. Whisbear to prezent uniwersalny – gdy maluch podrośnie sprawdzi się doskonale jako pierwszy towarzysz zabaw i powiernik największych sekretów malucha. Będzie rósł razem z dzieckiem towarzysząc mu i wspierając jego rozwój.

Whisbear szumiący miś – różne wzory do wyboru, cena 198 pln, www.babymama.pl

whisbear_roz

whisbear_cytryna

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments