Jak czyścić uszy niemowlęciu

Nie wiesz, jak myć uszka maluszka? Boisz się, że zrobisz maleństwu krzywdę? Jeżeli będziesz przestrzegać podstawowych zasad, nie tylko doskonale oczyścisz uszka pociechy, ale też na pewno ich nie uszkodzisz.

Jakie to zasady? Już wyjaśniamy!

Warto wiedzieć
Czy wiesz, że uszka maluszka są w zasadzie „samooczyszczalne”? Woskowina, która tak drażni rodziców, spełnia w uchu dziecka bardzo ważną funkcję, chroniąc przewód słuchowy bobasa przed uszkodzeniami. Kiedy jest jej zbyt wiele, wypływa na zewnątrz. Jak usunąć tę widoczną część woskowiny?

Tak trzeba
Uszka maluszka należy czyścić jedynie z zewnątrz! Najlepiej robić to tuż po kąpieli. Zawsze usuwaj tylko ten wosk, który wypłynął z przewodu słuchowego i osadził się na małżowinie. Możesz to zrobić zwykłym wacikiem, zwiniętą watą, zwilżoną pieluszką tetrową, rogiem ręcznika lub owiniętym w materiał opuszkiem palca.

Tego nie wolno robić
Nigdy, pod żadnym pozorem, nie usuwaj woskowiny patyczkami higienicznymi. Nie dość, że przyspieszają produkcję woskowiny, to  mogą też spowodować uszkodzenie błony bębenkowej (czego efektem może być stan zapalny) lub wepchnięcie woskowiny w głąb ucha i  zatkanie przewodu słuchowego ( a to może doprowadzić do infekcji uszka).

Zobacz:  Palący problem pod pieluszką
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments