1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. SPA & Wellness
  6. »
  7. Jak przechowywać żywność?

Jak przechowywać żywność?

Chcesz spożywać wyłącznie pełnowartościowe produkty i oszczędzać pieniądze? Korzystaj z systemów próżniowego przechowywania żywności

 

Jedz zdrowo

Nie od dziś wiadomo, że podstawą zdrowego jadłospisu jest dobór świeżych i naturalnych produktów spożywczych. To właśnie inwestycja w żywność ekologiczną, unikanie produktów  zawierających konserwanty, utrzymywanie zbilansowanej diety oraz właściwe przechowywanie jedzenia stanowią sedno optymalnego żywienia. Aby w naszej kuchni pojawiały się wyłącznie pożywne i pełnowartościowe dania, powinniśmy zadbać nie tylko o formę przygotowania posiłku, ale przede wszystkim zwrócić uwagę, czy jego poszczególne składniki dostarczą nam potrzebnych wartości odżywczych.

O ile większość z nas wie doskonale, gdzie kupić produkty ekologiczne i potrafi wzbogacić posiłek kilkoma zdrowymi składnikami, o tyle nie każdy zdaje sobie sprawę, jak istotne jest właściwe przechowywanie żywności. Powinniśmy być świadomi, że warzywa i owoce tracą część witamin, poprzez proces ich utleniania się w kontakcie z powietrzem, a ryby i mięso świeżość w wyniku błyskawicznego rozwoju bakterii i drobnoustrojów. Oba te zjawiska eliminuje przechowywanie żywności w próżni. Innowacyjne pojemniki próżniowe umożliwiają nie tylko wydłużenie czasu przechowywania jedzenia, ale także zachowanie jego walorów smakowych i aromatycznych. – Technologia urządzeń próżniowych jest oparta na procesie wytwarzania próżni wewnątrz naczynia, poprzez odessanie z niego tlenu i zmianę ciśnienia. Dzięki temu zahamowany zostaje też rozwój szkodliwych bakterii i drobnoustrojów – tłumaczy Krzysztof Nieborek dyrektor generalny firmy AWG Polska, producenta systemów superVAC – Nasze pojemniki próżniowe umożliwiają nawet pięciokrotnie dłuższe przechowywanie żywności oraz zachowanie jej wartości odżywczych – zapewnia.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments