1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Jak wychować poetę?

Jak wychować poetę?

niania

Obawiasz się, że Twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu na komputerze? Martwisz się, że to negatywnie wpłynie na rozwój jego kompetencji językowych ( m.in. umiejętność pięknego i poprawnego pisania)? Według nadwornej poetki brytyjskiego dworu Carol Ann Duffy częste korzystanie z telefonu komórkowego i przesiadywanie na portalach społecznościowych rozwija umiejętności literackie najmłodszych. Jak to możliwe?  

Według Carol Ann Duffy narzucone przez współczesność sposoby komunikowania się z bliskimi ( e-mail, sms, wiadomość na portalu) to krótkie i zwięzłe formy. A to, jak twierdzi poetka, świetne ćwiczenie pomagające opracować technikę kondensowania myśli.„Uważam, że poezja jest tą formą, która przetrwa najdłużej. Wiersze to takie wiadomości tekstowe, w których używa się języka w bardzo zwięzły sposób. Myślę, że staną się one istotnym elementem współczesnej literatury” – zauważyła Carol Ann Duffy. Warto jednak podkreślić, że Duffy jest osamotniona w swoich tezach.

Według ekspertów język, jakim posługują się najmłodsi podczas korzystania z portali społecznościowych jest nie tylko zwięzły, ale i zubożały. I bardzo często niepoprawny. A to nie jest czynnik, który mógłby pozytywnie wpłynąć na rozwój umiejętności poetyckich. Opinie językoznawców w żaden sposób nie przekonują jednak  jednej z najbardziej uznanych brytyjskich poetek, która broni i młodych, i wiersz, twierdząc: „Obecnie czytamy mniej, młodzi ludzie znaczną część swojego czasu spędzają przed komputerem, na portalach społecznościowych. Ze względu na swoją zwięzłość, wiersze stają się najbardziej przystępną formą literacką”.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments