Jak zachować wspomnienia z wyjazdu wakacyjnego?

Wyjazd na wyczekiwany urlop jest zwykle czymś ekscytującym, na co nie możemy się doczekać. Przyjemny czas spędzony z rodziną da nam wiele radości i pozwoli wypocząć, jednakże szybko minie i trudno będzie przywołać w pamięci te chwile za kilka lat. Rozwiązaniem problemu mogą się okazać zdjęcia, które szybko przypomną nam momenty ze wspólnych, relaksujących chwil.

A może wakacyjna sesja?

Kierując się możliwością późniejszego wspominania wyjazdu w zaciszu domowym, warto pomyśleć o wakacyjnej sesji zdjęciowej, która pozwoli cieszyć się urlopem za każdym razem, kiedy sięgniemy po zdjęcia. Nie od razu jednak trzeba zamawiać fotografa, szczególnie jeśli w dzisiejszych czasach mamy tyle możliwości wykonywania samodzielnie ujęć! Nie musimy już nawet posiadać aparatu. Wystarczy więc osoba lub osoby, które chcemy uwiecznić, piękna sceneria i smartfon. Dzięki tym trzem elementom spędzimy przyjemny czas pełen pozowania, uśmiechu i słońca, po które przyjechaliśmy w dane miejsce. Te uśmiechy przypomną nam z czasem wszystko, co się podczas sesji działo, więc naprawdę warto. Nie zawsze mamy czas lub chęć robić zdjęcia podczas codzienności urlopowej, dlatego taka sesja jest świetnym pomysłem.

Spontaniczność jest na czasie!

Nie rezygnujmy jednak całkowicie ze spontanicznych zdjęć, ponieważ to na nich właśnie uda nam się uchwycić chwile naprawdę prawdziwe. Spacer po lesie, poranne podnoszenie się po szalonej imprezie dnia poprzedniego, czy też wylegiwanie się na plaży z książką. Wystarczy wyjąć smartfona i jednym kliknięciem uwiecznić moment na zdjęciu. Niedoskonałość naszych modeli będzie w takim momencie niezwykłym atutem, który ukaże naturalność i aurę chwili. Czasami to właśnie te urywki, losowe ujęcia i nie do końca atrakcyjne miny sprawią, że poczujemy się bliżej czasu, w którym zdjęcie było robione.Ciekawym pomysłem jest jeszcze kontrolowana spontaniczność. Jeśli bowiem nie chcemy spędzić całego wyjazdu z telefonem w ręce, ale czujemy potrzebę posiadania większej ilości zdjęć, możemy wybrać sobie jeden dzień urlopu, w trakcie którego pozwolimy sobie na ciągłe pstrykanie zdjęć, aby zachować go w jak najdokładniejszych szczegółach. To interesujący pomysł!

Zobacz:  Choroba lokomocyjna

Stwórzmy sobie książkę wspomnień!

Dopóki jednak zdjęcia pozostaną na smartfonie lub komputerze, będą dla nas po jakimś czasie właśnie jedynie wspomnieniem. Dlaczego? Bo obejrzymy je po powrocie, być może później jeszcze pokażemy znajomym. Po latach jednak możemy w ogóle zapomnieć, że je gdzieś mamy, albo zmienimy komputer i zwyczajnie zapomnimy ich zachować. Najlepszym wyjściem będzie więc wywołanie, czy raczej wydrukowanie zdjęć lub ujęcie ich w fotoksiążce, na przykład ze źródła. Pozwoli nam to na stworzenie prawdziwej, wakacyjnej historii z naszych własnych wspomnień. Zestawianie rodzinnych ujęć w fotoksiążce daje nam wiele możliwości – każde zdjęcie może być innej wielkości, a i kształt każdego może się znacznie różnić. Ponadto możemy się pokusić o opisy, które dodatkowo wzmocnią przyjemność pochodzącą z oglądania gotowego dzieła.

Doskonały pomysł to taki, który jest dla nas najbardziej atrakcyjny – każda osoba będzie wolała coś innego. Dla niektórych to album jest dobrym pomysłem, dla innych właśnie fotoksiążka, a dla kolejnych kilka ujęć zachowanych w smartfonie lub na komputerze. Cieszymy się wolnością, dlatego cieszmy się też wspaniałymi wspomnieniami, po które będzie można sięgnąć na półkę w salonie.

family photo
family photo 2
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments