Jak zapobiec płowieniu koloru włosów latem?

Słońce działa rozjaśniająco zarówno na włosy o naturalnym kolorze, jak i te z pigmentem kosmetycznym. Do utraty barwnika przyczynia się również wysoka temperatura wody, chlor i urządzenia emitujące ciepło. Fryzjer Radek Galiński radzi, jakie kroki pielęgnacyjne podjąć przed urlopem i w trakcie, aby także włosy wróciły z wakacji pełne blasku.

Sezon letni to okres wyjątkowo wymagający dla blondynek. Jasne włosy zawierają mniej melaniny, która w naturalny sposób chroni pigment. Pożądając słonecznych refleksów, często doprowadzamy do sytuacji, w której włosy tracą blask. Jak temu zapobiec?

Odwiedź fryzjera przed wyjazdem wakacyjnym

Nie chodzi w tym przypadku o drastyczną metamorfozę na głowie, a jedynie o podcięcie rozdwojonych końcówek. Końcowe partie pasm narażone są na uszkodzenia mechaniczne, skutkiem czego osłabia się ich struktura, a to powoduje szybszą utratę pigmentu. Delikatne cięcie w salonie nie tylko przygotuje włosy na lato, ale także pozwoli nam zadbać o estetykę fryzury – podkreśla Radek Galiński, właściciel salonu Galiński Hair Stylist w Krakowie.

Unikaj suszenia włosów na słońcu

Negatywny wpływ ekspozycji słonecznej dotyczy szczególnie włosów mokrych. Wilgotne pasma skupiają promienie UV, co prowadzi do rozchylenia łusek, a w konsekwencji – przyspieszenia płowienia koloru. Dbajmy o to, by włosy zaraz po kąpieli miały jak najmniejszy kontakt ze słońcem. Latem warto je myć w wodzie chłodniejszej niż zazwyczaj – rozchylona przez wysoką temperaturę łuska szybciej traci barwnik.

Nawilżaj

W wakacyjnej kosmetyczce znajdźmy miejsce na produkty, które pozwolą utrzymać włosy nawilżone. Sprawdzą się fluidy, mleczka i olejki wzbogacone o filtry przeciwsłoneczne. W okresie letnim najlepiej wybierać preparaty niewymagające spłukiwania, np. mleczko Davines SU Hair Milk z filtrami UVB. Kosmetyk podtrzymuje nawilżenie włosów, chroniąc ich kolor, a zawarte w nim przeciwutleniacze zabezpieczają pasma i skórę głowy przed uszkodzeniami powodowanymi przez przedłużoną ekspozycję na słońce.

Zobacz:  Jak przygotować skórę na lato?

Spłukuj włosy po kąpieli w basenie

Powinny o tym pamiętać zwłaszcza osoby regularnie korzystające z farbowania u fryzjera. Chlorowana woda wysusza włosy, skutkiem czego ich kolor traci głębię. Aby uniknąć blaknięcia pigmentu, dobrze jest po każdej kąpieli w basenie spłukać włosy – tak samo postępujemy w przypadku korzystania z uroków wody morskiej. Przygotowując się do wyjścia na pływalnię, warto zaopatrzyć się w czepek – radzi fryzjer, trener marki Davines.

Upinaj włosy

Dbać o kolor włosów w wakacje pomaga tez upinanie włosów. Pamiętajmy jednak, aby do koków i kucyków wykorzystywać akcesoria, które nie ściskają i nie rozciągają włosów. Głowę przed słońcem skutecznie ochronią także chusty, kapelusze czy stylowe turbany z przewiewnej tkaniny.

Davines SU Hair Milk

Zmiękczające i ochronne mleczko z filtrami UVB

  • Produkt bez spłukiwania
  • Chroni kolor włosów i utrzymuje je doskonale nawilżone
  • Ułatwia rozczesywanie, pozostawiając włosy lśniące i miękkie
  • Zawiera ekstrakt z pomarańczy Myrtifolii Chinotto, z gospodarstwa Slow Food Presidium – pana Parodi we włoskiej Ligurii, która jest źródłem witaminy C oraz przeciwutleniaczy o właściwościach przeciwzapalnych
  • Antyoksydanty chronią komórki skóry i włosów przed uszkodzeniami powodowanymi przez przedłużoną ekspozycję na słońce

Pojemność: 135 ml
Cena: 100 zł
Dostępność: salony fryzjerskie

płowienie koloru

Davines – włoski producent naturalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Firma istnieje od 1983 r., została założona w Parmie. Początkowo działała jako laboratorium badawcze produkujące kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry na zlecenie słynnych domów mody. Firma nieustannie się rozwija. Jej siedziby mieszczą się obecnie w Nowym Jorku, Meksyku, Londynie, Paryżu, Deventer oraz Parmie, a kosmetyki są dostępne w 85 krajach świata. Hair Art Director marki Davines jest Tom Connell – brytyjski fryzjer i stylista fryzur, były członek akademii Trevor Sorbie.

Davines realizuje wartości zrównoważonego rozwoju. Działa na rzecz zachowania bioróżnorodności gatunków roślin, korzysta z odnawialnych źródeł energii, zarówno opakowania produktów, jak i same kosmetyki powstają przy minimalnym wpływie na środowisko – Davines uczestniczy w projekcie Zero Impact Life Gate. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o.o.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments