Miejsce przyjazne maluchom po raz trzeci

Już 64 miejsca w Krakowie, a wśród nich liczne kawiarnie, restauracje i instytucje kultury mogą poszczycić się mianem „Miejsca przyjaznego maluchom”.

To jednak ciągle mało. Dlatego też po raz kolejny agencja PR Inspiration wspólnie z Gazetą Wyborczą i portalem Miastodzieci.pl ogłaszają akcję „Miejsce przyjazne maluchom”. W tym roku organizatorzy pragną zainspirować nie tylko muzea, galerie i punkty gastronomiczne do przyjaznego traktowania rodzin z małymi dziećmi, ale również instytucje komercyjne i publiczne, jak urzędy i banki. Dwie poprzednie edycje pokazały, że jest wciąż zbyt mało miejsc przygotowanych na wizyty rodziców z dziećmi. W większości brakuje krzesełek, miejsc do przewijania czy też zwykłej otwartości na dziecięcy żywioł – mówi Karina Grygierek, pomysłodawczyni akcji. W tym roku pragniemy rozszerzyć zasięg naszej akcji i zaprosić również instytucje komercyjne: sklepy, banki, stacje benzynowe itp. We wszystkich tych miejscach należy stworzyć przyjazne warunki dla maluchów- dodaje.

Znalezienie i oznaczenie miejsc przyjaznych dzieciom znakiem akcji, ułatwi rodzicom rozpoznanie lokalu czy też instytucji. Mogą to być muzea gdzie jest przygotowany specjalny program artystyczny, apteki z kącikiem w którym maluch posiedzi kiedy rodzić będzie stał w kolejce, restauracje w których kelnerzy na przystawkę podadzą nie tylko słodkie przekąski ale także kolorowe kredki i papier, stacje benzynowe gdzie mama lub tata spokojnie przewinie swojego malucha. Dla osób ceniących spokój bez dzieci, ten znak będzie sygnałem, że lepiej omijać takie miejsca.

Organizatorzy – PR Inspiration oraz Gazeta Wyborcza i portal Miastodzieci.pl zapraszają do udziału w akcji wszystkie instytucje, galerie, muzea, kawiarnie i restauracje oraz urzędy, sklepy, apteki, banki, stacje benzynowe jak również firmy deweloperskie. Akcja rozpoczęła się 29 sierpnia 2008 r. i potrwa do 22 września 2008.

Honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa, a patronem medialnym akcji jest TVP3 Kraków oraz Radio Kraków.

Podziel się swoją opinią
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments