1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Karmiąca kobieta – intymne aspekty życia rodzinnego

Karmiąca kobieta – intymne aspekty życia rodzinnego

mamy

Jak wrócić do życia seksualnego po porodzie? O czym nie można zapomnieć, chcąc pozostać w tym czasie aktywnie karmiącą mamą?

Jak akceptować swoje ciało po porodzie? Na te i inne pytania odpowiadali socjoterapeutka Alicja Biała – Kalbarczyk oraz ginekolog dr n. med. Grzegorz Południewski, prezes Towarzystwa Rozwoju Rodziny. Eksperci wzięli udział w spotkaniu „Karmiąca kobieta – intymne aspekty życia rodzinnego”, które odbyło się 25 września w przyjaznej mamom kawiarni „Kolonia” w Warszawie. Każda kobieta po porodzie zastanawia się, kiedy może wrócić do współżycia seksualnego –  takich informacji poszukiwały również mamy, które przybyły na spotkanie. Przyjmuje się, że podejmowanie kontaktów seksualnych można rozpocząć po upływie 6 tygodni od dnia porodu.

„Jest to jednak okres umowny, bo każda kobieta jest inna i ta kwestia jest sprawą indywidualną. Gdy minie czas połogu, całkowicie ustaną krwawienia i upławy po porodzie, zagoją się uszkodzenia czy nacięcie krocza,  kobieta nie czuje już bólu i uważa, że jest w tak dobrej formie, jak przed porodem, może znów cieszyć się seksem” – wyjaśniał dr Grzegorz Południewski.

Ginekolog mówił także o tym, jaka metoda antykoncepcji jest odpowiednia dla mam. Zwrócił uwagę na popularną błędną opinię, że czas karmienia piersią, to okres kiedy nie można zajść w ciążę. Dr Południewski wspomniał, że nie należy zapominać o tym, że jest to czas, tylko zmniejszonej płodności i może ona powrócić nieoczekiwanie, dlatego gdy nie planuje się kolejnej ciąży należy w sposób szczególny zadbać o odpowiednią ochronę.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments