Macierzyństwa można się nauczyć! Warto o tym pamiętać zwłaszcza z okazji Dnia Położnej, który obchodzimy w Polsce 8 maja.

🔹Jak przygotować dobry plan porodu? 🔹 Co spakować do szpitalnej torby? 🔹 Gdzie szukać pomocy w walce z bólem porodowym? 🔹 Kiedy konieczne jest cesarskie cięcie? 🔹Co zrobić, by poradzić sobie z trudnościami w połogu? 🔹 Jak odnieść sukces w karmieniu piersią, nawet wtedy, gdy nie jest łatwo? 🔹 Jak skompletować wyprawkę, by nie zrujnować rodzinnego budżetu? 🔹 Co zrobić, gdy dziecko płacze? 🔹 Jak bezpiecznie szczepić maluchy?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w poradniku „Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa. Sprawdzone rady położnej rodzinnej” autorstwa Lucyny Mirzyńskiej.

To książka skierowana do szukających pewnych i sprawdzonych rad mam i ojców, ale skorzystać z niej mogą również babcie, dziadkowie i wszyscy członkowie rodziny. Książka Lucyny Mirzyńskiej to także inspirująca pomoc dla wszystkich położnych, które mogą w ten sposób czerpać z 30 lat doświadczeń autorki w pracy z rodzinami. A jeśli nie wiesz, co podarować przyjaciółce lub synowej z okazji baby shower – to prezent doskonały!

„Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa” wyróżnia się pośród podobnych poradników obecnych na rynku wydawniczym. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że zawarte w niej treści dotyczą polskiej rzeczywistości położniczej i obowiązujących w Polsce Standardów Opieki Okołoporodowej. Ponadto za zamieszczonymi w książce informacjami stoi wiedza dyplomowanej położnej, edukatora laktacji i pedagoga rodziny, co w czasach anonimowych porad pochodzących z Internetu może zapewnić niedoświadczonym rodzicom wiarygodny punkt odniesienia. Wreszcie dlatego, że autorka zwraca uwagę kobiet na prawa, jakie im przysługują.

Lucyna Mirzyńska jako położna rodzinna od ponad 30 lat towarzyszy tysiącom krakowskich rodzin w najpiękniejszych, ale i jednych z najtrudniejszych, momentów ich życia. Czuwając nad zdrowiem swoich pacjentek, daje im coś więcej niż tylko opiekę medyczną, a mianowicie niezachwiane poczucie, że dla swoich dzieci są najlepszymi mamami na świecie. Prowadzi szkołę rodzenia „U-rodziny”, a ponieważ dzieci rodzą się również w czasie pandemii, nieprzerwanie opiekuje się przyszłymi i świeżo upieczonymi rodzicami, prowadząc m.in. wykłady i porady on-line.

Zobacz:  Pierwsza wizyta u noworodka - jak się zachować?

Dzięki głosom swych pacjentek zajęła w 2016 r. III miejsce w ogólnopolskim rankingu „Położna na medal”. W 2017 roku została laureatką konkursu „Najlepsza położna Małopolski”, a w roku 2020 konkursu „Anioły Rodzić po Ludzku”.

pierwsza pomoc
fot. Magdalena Kinkiel-Głodek

Poradnik spotkał się z uznaniem profesjonalistów:

Dla kobiet oczekujących dziecka jest źródłem bezcennych, praktycznych wskazówek, które pozwolą bardziej świadomie przeżywać macierzyństwo. Przewodnik ten pomoże uczynić okres ciąży i porodu głębokim przeżyciem. Pokazuje sposób, w jaki kobieta może aktywnie uczestniczyć w porodzie – czyniąc go tym samym łatwiejszym i bardziej bezpiecznym.

dr n. o zdr. Tadeusz Wadas,
Przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych
Lucyna Mirzyńska nie boi się pisać o bólu, pocie i łzach, które są wpisane w pierwsze doświadczenia rodzicielskie, a szczególnie dotyczą kobiet. Nie idealizuje ani nie dramatyzuje wizji macierzyństwa, ale racjonalnie i rzeczowo wyjaśnia zjawiska związane z sytuacją okołoporodową i adaptacją do rodzicielstwa. Autorka skupia się na matkach, ale nie pomija ojców. Specjalnie dla nich opracowała zwięzłą formułę „zadania dla taty”.

dr Anna Błasiak Akademia Ignatianum w Krakowie

EBOOK „Mama i Tata dadzą radę! Pierwsza pomoc w nauce rodzicielstwa na czas pandemii”

Także w dobie pandemii odpowiednie przygotowanie do porodu może zapewnić kobiecie spokój i umożliwić sprawną organizację życia rodzinnego, gdy na świecie pojawi się już nowy mały człowiek.

Ebook powstał w odpowiedzi na potrzeby przyszłych rodziców oraz kobiet, które właśnie teraz, w czasie pandemii, urodziły dziecko. Uzupełnia informacje zawarte w książce „Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa. Sprawdzone rady położnej rodzinnej”, przede wszystkim na temat procedur szpitalnych i formalno-prawnych. Publikacja jest równocześnie praktycznym przewodnikiem po nowej rzeczywistości.
Autorka uspokaja przyszłych rodziców, przypominając, że zdrowy rozsądek i optymizm pozwalają pokonać najtrudniejsze chwile. Przyjście na świat dziecka to nadal powód do świętowania i może nawet do satysfakcji, że staliśmy się dzielnymi rodzicami… czasów pandemii.

Zobacz:  Wcześniaki w Polsce mają trudny start

Polecamy:
Książkę “Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa. Sprawdzone rady położnej rodzinnej”
Ebooka „Mama i Tata dadzą radę! Pierwsza pomoc w nauce rodzicielstwa na czas pandemii”

pierwsza pomoc
 fot. Magdalena Kinkiel-Głodek       

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments