1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Magiczna atmosfera świąt

Magiczna atmosfera świąt

choinka

Polacy coraz chętniej spędzają Święta Bożego Narodzenia poza domem, dlatego już od najbliższego poniedziałku z pewnością ruszy fala wyjazdów świątecznych.

Gdzie Polacy będą szukali magicznej świątecznej aury? Z danych portalu Wakacje.pl wynika, że tegoroczne święta upłyną raczej pod znakiem słońca i wyższych temperatur.

Zdecydowana większość klientów portalu Wakacje.pl – 65% – zdecydowała się na spędzenie świąt w ciepłym kraju, a tylko 35% z nich wyjedzie na narty. Świątecznym wyjazdom z pewnością sprzyja układ kalendarzowy świąt, coraz bogatsza oferta touroperatorów, jak i atrakcyjne promocje, które towarzyszą turystycznym zakupom. Portal turystyczny Wakacje.pl w ramach unikalnej na rynku promocji „Święta, święta czas prezentów” już na etapie rezerwacji rozdaje prawdziwe prezenty – klienci portalu otrzymują wartościowe bony na zakupy w sklepach wolnocłowych oraz  wyśmienite chilijskie wino.

W tym roku wielu Polaków swoje świąteczne plany zaczęło układać już latem. Z pewnością sprzyjała temu dostępna już pod koniec sierpnia, a więc znacznie wcześniej niż w latach ubiegłych, oferta touroperatorów – obejmująca wypoczynek zarówno w ciepłych, jak i zimowych destynacjach. Oferty dostępne w opcji wcześniej taniej były nie tylko ciekawe ale również atrakcyjne cenowo, co ma wielkie znaczenie przy planowaniu wyjazdów dla całej rodziny. Nowością była propozycja wyjazdu do Rovaniemi, miasta położonego w północnej Finlandii, uznawanego za siedzibę Świętego Mikołaja.

Gdzie Polacy najchętniej spędzają święta?

Podróżujących w okresie świąteczno – sylwestrowym łączy jedno – chęć ucieczki od szału przedświątecznych zakupów, porządków i przygotowań do świąt oraz szarych i krótkich dni. Właśnie z tego powodu coraz częściej decydujemy się na wyjazd w grudniu. Ostateczny wybór miejsca, w którym spędzimy ten szczególny czas zależy od indywidualnych preferencji, są więc zarówno zwolennicy słońca i przyjemnego wypoczynku na plaży z symbolicznymi akcentami świąt tj. światełka na hotelowych budynkach, sztuczne bałwanki i renifery oraz tych, dla których niezbędnym elementem świąt jest śnieg i mroźna aura. W ostatnich latach przybywa także amatorów egzotycznych wojaży. Zwolennicy jednej i drugiej opcji w tegorocznej ofercie touroperatorów mają do dyspozycji bardzo szeroki wybór  ok. 5000 propozycji, w różnych zakresach cenowych. Są też nowości, touroperatorzy proponują np. święta w Izraelu z noclegiem w Jerozolimie lub Betlejem – koszt takiego wyjazdu wynosi ok. 2500 zł za osobę.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments