1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Święta za pasem

Święta za pasem

swieta

Okres Świąt Bożego Narodzenia przypadł w tym roku tuż przed weekendem, w związku z tym niektórzy świętowali od środy do niedzieli. Policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu zwracali szczególną uwagę na prędkość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci

Apele policji o bezpieczną jazdę podczas Świąt niestety nie przyniosły spodziewanego  skutku. Tegoroczne  święta okazały się  jednymi z najtragiczniejszych na polskich drogach. Wśród przyczyn wypadków były jak zwykle: pospiech, nieuwaga, brak myślenia.Podczas przerwy świątecznej  policjanci zatrzymali  wielu kierowców i pasażerów bez zapiętych pasów. 100 zł mandatu to najmniejsza kara za taką głupotę.

Każdy rozsądny człowiek powinien zapinać pasy nie ze względu na karę, jaką może ponieść, lecz z uwagi na własne bezpieczeństwo. Złapani na jeździe bez pasów w te święta tłumaczyli, ze  ,,jadą tylko do bliskiej rodziny odległej o kilka kilometrów”,   jeżdżą góra 50 km/h”. Jaka jest prawda? Pasy  są ważniejsze właśnie przy 20, 40 czy 60 km/h, bo  przy 180 km/h raczej nam już nie  pomogą. Bez zapiętych pasów,  wszystkie elektroniczne systemy, poduszki powietrzne i profilowane zagłówki  na nic się zdadzą. Opowieści o tym jak to niezapięcie pasów uratowało komuś życie nawet jeżeli są prawdziwe, to dotyczą stosunkowo niewielkiej liczby przypadków. Z danych Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że połowa ofiar wypadków śmiertelnych mogłaby żyć, gdyby w chwili zdarzenia miały zapięte pasy.

Bezpieczeństwo kobiet w ciąży oraz dzieci

W naszym kraju panuje ogólne przekonanie i przyzwolenie (prawo), że kobieta w ciąży nie musi zapinać podczas jazdy samochodem pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Nic bardziej mylnego. Kobieta bez prawidłowo zapiętych pasów  stwarza wielkie niebezpieczeństwo dla siebie i dziecka.

Kobiety w ciąży mają problem w aucie, gdyż pasy bezpieczeństwa często samoistnie przesuwają się ku górze podczas jazdy. Zdarza się to  najczęściej, gdy brzuch jest już duży, a także, gdy przyszła mama jest niewielkiego wzrostu.

W takich przypadkach najlepiej zastosować specjalne adaptery do pasów samochodowych, które znacznie poprawiają komfort i bezpieczeństwo przyszłej mamy i dziecka. Na polskim rynku dostępnych jest kilka produktów, które zwiększają bezpieczeństwo podróży w ciąży. Obecnie najciekawszym rozwiązaniem na rynku jest adapter marki Clippasafe, który pomaga zachować prawidłowe ułożenie pasa biodrowego – pod brzuchem ciężarnej.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments