Najlepsze zabawki dla 6-letniego chłopca

Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka z szerokiej oferty sklepów internetowych może okazać się dość problematyczny, szczególnie biorąc pod uwagę potencjalną chęć połączenia walorów edukacyjnych z dobrą zabawą. Poniżej przedstawiamy kilka uniwersalnych pomysłów na zabawki, które z powodzeniem łączą w sobie obie funkcje.

Klocki do układania

Zabawa plastikowymi klockami z większą liczbą elementów to odpowiednie rozwiązanie dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Dzięki odpowiedniemu stopniu poziomu zaawansowania poszczególnych zestawów klocków każdy kilkulatek będzie miał okazję wykazać się umiejętnościami konstrukcyjnymi, logicznym myśleniem oraz wyobraźnią, tworząc różnego rodzaju budowle, konstrukcje pojazdów, czy innego rodzaju modele, które po złożeniu, będą świetnie prezentowały się na półce w dziecięcym pokoju. Układania zestawów klocków jest naprawdę wiele. Aby stworzyć naprawdę imponujące kompozycje, takie jak na opakowaniu, dzieci mogą podążać za wskazówkami zawartymi w instrukcjach dołączonych do pudełek, świetnym rozwiązaniem będzie również połączenie ze sobą elementów z różnych zestawów i tworzenie wszystkiego zgodnie z własną wyobraźnią, układając różnego rodzaju kształty i wykazując się sporą dozą twórczości. Klocki, w przypadku których poszczególnie elementy łączą się ze sobą w efektywny sposób, pozwalają na samodzielne stworzenie przez dziecko autka, samolotu czy postaci, która następnie posłuży jako niezastąpiona zabawka.

Samochodziki, pociągi, tory wyścigowe

Oryginalne zabawki dla 6-latka zostały zaprojektowane z myślą o najmłodszych, którzy mają już odpowiednio opanowaną zdolność manipulowania drobnymi obiektami oraz potrafią bawić się z wykorzystaniem własnej wyobraźni. Zestawy z kolorowymi samochodzikami i torami do układania to rozwiązanie sprawiające mnóstwo frajdy i pozwalające kontrolować wyścigowe maszyny, tworząc unikatowe trasy przejazdu i wymyślając coraz to nowe przeszkody na drodze naszych pojazdów. Autko z torem wyścigowym Hot Wheels to odpowiednie rozwiązanie dla chłopców, których największą pasją jest motoryzacja, z kolei drewniane i plastikowe lokomotywy do zabawy przypadną do gustu tym sześciolatkom, którzy cenią sobie nieco większe środki transportu. Korzystając z oryginalnych części zestawów, możemy tworzyć naprawdę imponujące trasy, które obejmą swoją długością cały pokój dziecięcy, dostarczając adrenaliny oraz wrażeń związanych z pokonywaniem zawrotnych prędkości.

Zobacz:  Dzieci pokochają drewniane zabawki marki Mini Matters 

Niezastąpione gry dla sześciolatków

Gry planszowe, karciane oraz ruchowe to świetny sposób na włączenie do zabawy wszystkich członków rodziny i spędzenie wyjątkowego wieczoru. Wśród niezastąpionych propozycji dla dzieci w wieku powyżej sześciu lat najdziesz między innymi, kultową grę Twister, dostarczającą całą masę rozrywki i pozwalającą lekko się pogimnastykować, bestseller ostatnich lat w postaci gry Dobble, w której liczy się przede wszystkim refleks, czy wyjątkową grę planszową Dixit, z wieloma dodatkami, przy której można wzajemnie się poznać i puścić wodze fantazji. W internetowej ofercie znajdziesz również zabawki dla 5-latka oraz zabawki dla 4-latka, dostosowane do wieku i poziomu rozwoju, na którym aktualnie znajduje się nasza pociecha, wspomagające zrównoważony rozwój.

 

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments