Najpopularniejsze atrakcje dla całej rodziny w Krakowie

Chcesz więcej czasu spędzać ze swoją rodziną? A może zależy Ci na znalezieniu miejsc w Krakowie, w których dobrze bawić się będą nie tylko dorośli, ale także dzieci? W takim razie koniecznie zapoznaj się z artykułem poniżej. Przygotowaliśmy w nim zestawienie najpopularniejszych atrakcji dla całej rodziny w stolicy Małopolski.

Park Wodny

Nie ma nic lepszego niż chwila relaksu na basenie, zwłaszcza zimą lub gdy pogoda nie pozwala na zabawę nad kąpieliskiem wodnym. W wolnej chwili warto więc wybrać się do Parku Wodnego przy ulicy Dobrego Pasterza. Co znajduje się w ofercie tego aqua parku? Na pewno szereg atrakcji dla najmłodszych – fantastyczna rwąca rzeka, brodzik z oryginalną Wyspą Piratów, świetne ścianki wspinaczkowe oraz 8 zjeżdżalni, dzięki którym nikt nie będzie się nudził. Czy tylko dzieci będą dobrze się bawić? Niekoniecznie! Dorośli mogą skorzystać z udogodnień takich jak wodna siłownia, sauny suche i lodowe oraz jacuzzi z wodą solankową.

HistoryLand

Choć historyland.pl działa w mieście zaledwie kilka miesięcy, to już może poszczycić się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony krakowiaków. Jeszcze nie odwiedziłeś tego miejsca? Warto to szybko zmienić. Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków zbiera pozytywne opinie nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Co można w nim znaleźć? Przede wszystkim rewelacyjne makiety przedstawiające ważne wydarzenia z przeszłości, m.in. bitwę pod Grunwaldem, bitwę pod Oliwą, obronę Westerplatte czy walki o Monte Cassino. Co różni HistoryLand od muzeów historycznych? Na pewno nowoczesne podejście. Po pierwsze, wspominane zdarzenia zrekonstruowano za pomocą cieszących się ogromną popularnością na całym świecie klocków LEGO® (użyto ponad 1 mln!). Po drugie, makiety wyposażone są w interaktywne dodatki, m.in. gogle VR, dzięki którym można nie tylko poznać najważniejsze fakty na temat historii, ale także poczuć się jak uczestnik tych wydarzeń.

Zobacz:  Spotkanie Świadoma Mama w Katowicach

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Wizyta w tym miejscu to nie tylko świetna okazja do zabawy, ale także do poprawienia swojej wiedzy na temat podstaw fizyki. W parku edukacyjnym znajdują się specjalistyczne urządzenia, dzięki którym najmłodsi (i ich opiekunowie) mogą poznać szeroko rozumiany świat przyrody, m.in. huśtawki ukazujące działanie grawitacji, organy rurkowe pozwalające poznać prawa akustyki, nurek Kartezjusza, wiry wodne, spirale oraz lustra walcowe, krzywe zwierciadła, lunety, kalejdoskopy, obrotnice i kołyski Newtona. Dodatkową atrakcją czekającą na miejskich turystów będzie możliwość spróbowania sił w zorbingu (pchaniu kuli z tworzywa sztucznego) oraz korzystania z bungee-trampoliny i żyroskopu.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments