1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Nauka dla malucha

Nauka dla malucha

Nowocześni rodzice nie mają wątpliwości, że warto uczyć maluchy angielskiego. Zdaniem językoznawców przygodę z językiem obcym dzieci powinny zacząć już w przedszkolu. Powodów jest przynajmniej kilka. To właśnie u kilkulatków najłatwiej jest zaszczepić miłość do nauki języka i miłość do języka obcego, oczywiście. Ponadto maluchy mają niesamowicie chłonne umysły, nieskrywaną chęć do poznawania nowych przestrzeni, także lingwistycznych, i doskonale uczą się, bawiąc i bawią się, ucząc. Wykorzystywanie takich narzędzi dydaktycznych jak komputer, zabawny filmik czy wspólne śpiewanie piosenek w mig przyniesie oczekiwany rezultat. Opinie językoznawców potwierdza Agata Passent, felietonistka i mama, która na co dzień, obserwując naukę swojego syna, przekonuje się, jak bardzo efektywne jest uczenie się przez  zabawę. Jeśli i Ty myślisz o kursie języka angielskiego dla Twojego kilkuletniego dziecka, pomyśl o atrakcyjnym i kompleksowym programie nauczania języka angielskiego „Pingu’s English”. To kurs inny niż wszystkie. Oparty na przygodach pingwina z popularnej bajki dla dzieci – Pingu, bazujący na dobrej zabawie, wciągający malucha w świat sympatycznego zwierzątka. Nie od dziś przecież wiadomo, że dzieci kochają bajki o zwierzątkach i uwielbiają się z nimi identyfikować.

O tym, że warto uczyć przedszkolaka języka angielskiego, przekonują specjaliści różnych dziedzin, także i biorąca udział w programie dr Anna Basińska – pedagog dziecięcy. To bardzo ważne, aby zacząć uczyć malucha odpowiednio wcześnie, jednak  równie istotne jest to, aby nie zaczynać zbyt wcześnie. Jak twierdzi dr Basińska, obecne „ na rynku oferty dla dzieci rocznych” nie są trafionym pomysłem. 12 miesięcy to za wcześnie na naukę:  „wtedy dziecko musi nauczyć się mówić, chodzić… Ma mnóstwo zadań do zrealizowania.”

Warto uczyć przedszkolaki angielskiego. Kilkuletnie dzieci są bowiem, jak zauważa dr Basińska, wystarczająco samodzielne, dobrze sobie radzą, potrafią komunikować się z otoczeniem i chętne podejmują nowe wyzwania. A to cenne cechy, zwłaszcza przy wprowadzaniu pociech w świat języka obcego. Wybierając kurs, warto jednak brać pod uwagę, aby oddziaływał on na wszystkie zmysły szkraba. Tak, jak robi to program Pingu’s English. Tylko nauka realizowana wielozmysłowo, tzn. w taki sposób, aby dzięki różnorodnym zadaniom dziecko mogło wykorzystywać w procesie uczenia się wszystkie zmysły, przyniesie oczekiwany rezultat i zachęci maluchy do uczenia się. I taki właśnie jest Pingu’s English. To program, który powstał nie tylko po to, aby nauczyć języka, ale także i po to, aby kompleksowo i optymalnie wspomóc rozwój psychomotoryczny i społeczny dziecka. Wszystkie elementy składające się na kurs, i bohaterowie, i podejmowana tematyka, i zawartość programowa, przemawiają do najmłodszych i zachęcają do samodzielnej nauki języka z pingwinkiem Pingu i sprawiają, że dzieci „pochłaniają język niejako mimo woli”.

Program Pingu’s English daje rodzicom gwarancję bezpiecznej nauki – w sprawdzonym i pozbawionym złych emocji otoczeniu. Program Pingu’s English cechują się kompleksowością, różnorodnością, wysokiej jakości materiałami dydaktycznymi, które zostały opracowane przez doświadczonych anglistów, wyspecjalizowanych w zakresie edukacji dzieci i nauki języka obcego. Kurs obejmuje wszystko, co jest niezbędne, by z ciekawością i ze skutecznością uczyć języka angielskiego: od płyt DVD i CD z filmami, ćwiczeniami, piosenkami i zabawami poprzez podręczniki, książeczki z opowiadaniami, interaktywne ćwiczenia online, aż po szereg materiałów wspomagających i uatrakcyjniających naukę, takich jak figurki, karty czy specjalna mata do zabawy Pinguland.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments