1. Strona główna
  2. »
  3. ROZRYWKA
  4. »
  5. Kino Mam
  6. »
  7. „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie” – komedia idealna!

„Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie” – komedia idealna!

„Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie”, adaptacja międzynarodowego bestsellera autorstwa Romaina Puértolasa to komedia idealna na lato!

fotokarty

Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka. Gdy wreszcie do niego trafia, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w ślicznej Marie. Nadzieje na miłość rozwieją się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności Aja utknie w szafie i wyruszy w niesamowitą podróż przez Europę.
Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża i znów spotkać ukochaną?

Romain Puértolas urodził się pierwszego dnia zimy 1975 roku w Montpellier na południu Francji. Zdobył wykształcenie w zakresie literatury i kultury hiszpańskiej oraz angielskiej, języka francuskiego jako obcego oraz… meteorologii. Mówi po hiszpańsku, katalońsku, angielsku i rosyjsku. Jest mężem i ojcem dwójki dzieci. Próbował tak wielu zajęć, że trudno je wymienić.

W książkach Romaina Puértolasa nie brak ani humoru i zabawy słowem, ani ciekawostek i smaczków. To, jak nazywają się powieściowi bohaterowie, nie jest dziełem przypadku – autor modyfikuje imiona i nazwiska przyjaciół, rodziców, kolegów z pracy.

Na polskim rynku, nakładem Wydawnictwa Sonia Draga, ukazały się jak dotąd dwie jego książki: debiutancka powieść “Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea”, wyróżniona Grand Prix Nagrody Literackiej im. Juliusza Verne’a, opublikowana w 36 krajach i zekranizowana, oraz książka “O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak wieża Eiffla”, która potwierdziła jego pisarską pozycję. W lipcu 2018 roku ukaże się kolejna – “Całe lato bez Facebooka”.Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments