Nowa seria dla dzieci „Poczytaj ze mną” Wydawnictwa Egmont

Baśń, humor, fantasy, przygoda… Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, jej odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie. Ku temu jest bardzo dużo, różnych powodów.

Już 6. maja br. będzie miał premierę nowy cykl „Poczytaj ze mną” Literackiego Egmontu wspierający dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtujący nawyk wspólnego czytania i przeżywania. W jej powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy, jak Joanna Olech, Zofia Stanecka, Paweł Beręsewicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma.

Najważniejsze jest wspólne czytanie

Czytanie razem to zupełnie nie to samo, co czytanie komuś. – mówi prof. Grzegorz Leszczyński, Prodziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, znawca literatury dla dzieci i młodzieży. – Wszystkie książki serii Poczytaj ze mną komponowane są właśnie w ten sposób, by zachęcały do wspólnej lektury, wspólnego wędrowania przez labirynty zdarzeń.

Gatunek i forma mają niebagatelne znaczenie

W ramach cyklu są opowieści przygodowe, fantastyczne, humorystyczne – każdy znajdzie coś dla siebie. Tworzą je najlepsi współcześni autorzy, lubiani i chętnie czytani przez dzieci. O szatę graficzną zadbali znakomici ilustratorzy. Opowieści fantastyczne rozwijają wyobraźnię, książki przygodowe pozwalają zrozumieć otaczający świat i motywacje ludzkich działań, utwory humorystyczne rozładowują napięcia i pozwalają zachować dystans do rzeczywistości. Baśnie wprowadzają dziecko w świat tradycyjnych motywów ukształtowanych przez ludzką kulturę od niepamiętnych czasów.

Dziś połowa Polaków nie czyta wcale. Trzeba to zmienić. Dzieci powinny nauczyć się składać litery w słowa, a słowa w zdania – Poczytaj ze mną to zaproszenie dzieci do zakochania się w czytaniu już od najmłodszych lat.

Zobacz:  Recenzja książki "Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś"

W cyklu znajdują się:

• Baśń o świętym spokoju, Zofia Stanecka, ilustracje: Marianna Sztyma
• Pan od angielskiego, Paweł Beręsewicz, ilustracje: Aleksandra
Krzanowska
• Ząb czarownicy, Joanna Olech, ilustracje: autorka
• Na ratunek karuzeli, Ewa Nowak, ilustracje: Joanna Rusinek

format: 210×250 mm
objętość: 48 str.
oprawa: miękka
cena: 14,99

Baśń o świętym spokoju

Dawno, dawno temu żył sobie król Miłosław, który najbardziej na świecie kochał spokój. Jednak pewnej burzowej nocy wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło i króla, i całe jego królestwo. „Baśń
o świętym spokoju” to piękna i wzruszająca historia o tym, że są w życiu rzeczy, dla których warto się zmienić.

Na ratunek Karuzeli

Na treningu piłki nożnej nietrudno o wielkie emocje, jednak tego zimowego dnia Antek czuł, że w powietrzu wisi zapowiedź czegoś naprawdę wyjątkowego. Kiedy wsiadał do stojącego na dachu ośrodka sportu helikoptera, nie spodziewał się, że ta wyprawa okaże się dla niego przygodą życia.

Ząb czarownicy

Nie każdemu dane jest spotkać na swojej drodze prawdziwą czarownicę. Przydarzyło się to kotu Gabrysiowi – kociemu dentyście. Efektem tego spotkania było mnóstwo niecodziennych i zarazem śmiesznych wydarzeń. Uwaga! Opowieść Joanny Olech zilustrowana przez Autorkę może powodować niekontrolowane ataki śmiechu.

Pan od angielskiego

W Dębowym Królestwie panuje wielkie poruszenie. Córka dębowego króla zamarzyła o czymś naprawdę wyjątkowym. Do akcji musi wkroczyć mag i tajni agenci. To będzie bardzo skomplikowana misja wywiadowcza. Uważajcie! Nie każdy jest tym, za kogo się podaje, a życie niesie ze sobą wiele niespodzianek.

poczytaj_ze_mna_okladki

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments