1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Omega-3 zmniejsza zagrożenie dzieci alergiami i astmą

Omega-3 zmniejsza zagrożenie dzieci alergiami i astmą

Zdaniem naukowców ze szwedzkiego uniwersytetu w Linkopning codzienne spożywanie przez ciężarne a następnie karmiące kobiety pewnej dawki kwasu tłuszczowego omega-3, chroni w dużej mierze ich dzieci przed szeregiem alergii oraz astmą.

fotokarty

Badaniami objęto 140 dzieci. Matki połowy z nich otrzymywały codzienne dawki (2,7-3 grama) oleju rybiego bogatego w omegę-3. Ilość ta odpowiada zawartości oleju w ok. 140 gramach łososia. Kobiety otrzymywały takie dawki od 25 tygodnia ciąży do czasu, gdy ich dzieci osiągnęły wiek trzy i pół miesiąca.

Wszystkie wybrane do badań dzieci należały równocześnie do tzw. grupy podwyższonego ryzyka ponieważ jedno z ich rodziców było alergikiem.

Wyniki badań zaskoczyły naukowców. „Byliśmy zadziwieni rozmiarami i wyrazistością różnic pomiędzy obiema grupami (dzieci matek otrzymujących i nieotrzymujących dawki omegi-3 – PAP). Żadne z wcześniejszych badań z zastosowaniem innych preparatów nie wykazało równie zdecydowanego efektu powstrzymywania rozwoju alergii” – przyznała kierująca badaniami doc. Malin Fageras Boettcher, specjalista immunologi dziecięcej.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
14 lat temu

omega3
osobiście jestem przekonana ,że kwasy omega 3 pomagają w walce z alergią .Ja mojemu synkowi zaczęłam podawać preparat z kwasami jak miał 9 msc i jestem święcie przekonana że to doprowadziło do szybszego wyjścia z alergii i odstawienia w ciągu 3 msc leków wziewnych od momentu podania kwasów omega3.