Panelowa koloryzacja włosów – poznaj nowy trend!

W tym sezonie wyjątkowo to nie dobór koloru będzie miał znaczenie, tylko sposób, w jaki będziemy farbowali włosy. O trendzie panelowej koloryzacji opowiada fryzjerka Anna Szeszuła, trenerka marki Davines.

Panelowe koloryzacje, czyli jakie?

Takie, w których wybrane sekcje włosów w dowolnych kształtach i wielkościach są w pełni koloryzowane. Możemy podzielić włosy na głowie w jakby puzzle i po przemyśleniu efektu, który chcemy uzyskać, łączyć je kolorystycznie w dowolny sposób. Technika panelowych puzzli pozwala nam na uzyskanie migoczących odcieni na podobnych poziomach jasności lub sporych, bardziej awangardowych kontrastach kolorystycznych oraz na płynnie przechodzących barwach lub wyraźnie zaznaczonej granicy między panelami, w zależności od tego, jaki kształt, w której płaszczyźnie i zaokrągleniu głowy wybierzemy. Przykładowo, jeżeli wybierzemy dwa panele przy linii zarostu nad czołem i rozjaśnimy je bardziej niż pozostałą część włosów, uzyskamy popularny, inspirowany ukochanymi latami 90. efekt „front blond” – podkreśla Anna Szeszuła, fryzjerka z poznańskiego salonu Czesanka

pastelowe włosy

Bardzo przyjemnym i zjawiskowym efektem jest koloryzacja, w której dzielimy na pół, na dwie części przedziałkiem, dosłownie na środku głowy i obie części – prawą i lewą – koloryzujemy delikatnie innymi np. całkowicie różnymi odcieniami. Gdy przedziałek nosimy bardziej na jednej stronie, granica między kolorami zanika, a lekki kontrast staje się przyjemnym niuansem. Ten sposób koloryzacji zaprezentował Tom Connell – Hair Art Director marki Davines w kolekcji The Eternals, w której znajdziemy różne ciekawe efekty panelowych koloryzacji.

Nie zapominajmy również o bardzo popularnych koloryzacjach od wszelkiego rodzaju pojaśnień i klasycznego balejażu, przez koloryzacje z wolnej ręki po air touch. Podczas tonowania różnych sposobów rozjaśnień również skłaniajmy się do wybierania panelowych, naprzemiennych, małych sekcji lub do bardziej rozległych puzzli, by uzyskać jak najbardziej mieniące się i odbijające światło blond odcienie.

modna koloryzacja 2020

Davines – włoski producent profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Założona w Parmie w 1983 roku firma obecnie ma swoje oddziały w Nowym Jorku, Meksyku, Londynie, Paryżu oraz Deventer, a jej kosmetyki są dostępne w 90 krajach. Laboratoria Davines stosują cenione składniki pochodzenia naturalnego oraz korzystają z naukowych procedur podczas tworzenia każdego z produktów. Styl marki odzwierciedla ciekawość i otwarcie Davines na różnorodność świata oraz włoskie podejście do historii i sztuki, designu i mody, kultury i stylu życia.
Funkcję Hair Art Director marki pełni Tom Connell – brytyjski fryzjer i stylista fryzur, były członek akademii Trevor Sorbie.

Zobacz:  Joanna Brodzik ambasadorką OLAY

Davines realizuje wartości zrównoważonego rozwoju. Działa na rzecz zachowania bioróżnorodności gatunków roślin, korzysta z odnawialnych źródeł energii, zarówno opakowania produktów, jak i same kosmetyki powstają przy minimalnym wpływie na środowisko – firma uczestniczy w projekcie Zero Impact LifeGate. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o.o.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments