Piękna w Nowym Roku

Piękna w Nowym Roku

Niemal dla każdej kobiety priorytetem jest aby pozostać jak najdłużej młodą. Marzymy o promiennej cerze i zdrowej skórze bez cienia zmarszczek. Nie jest żadną tajemnicą, że na atrakcyjny wygląd trzeba zapracować.

Dlatego też wciąż śledzimy i testujemy nowinki kosmetyczne, a gdybyśmy tylko mogły wydałybyśmy ogromne sumy pieniędzy na wszelkie “środki upiększające”… Profesjonalne zabiegi kosmetyczne wykonywane w salonie kosmetycznym, bądź pielęgnacja domowa przy użyciu nowoczesnych kosmetyków sprawiają, że wyglądamy naprawdę pięknie i zdrowo.

Ruch to zdrowie

Czynników wpływających na wspaniały wygląd jest kilka. Jednak rozsądne i kompleksowe połączenie wszystkich, może przynieść naprawdę spektakularne efekty. Pierwszym i najważniejszym elementem jest aktywność fizyczna, która ma zbawienny wpływ na nasz wygląd, samopoczucie i przede wszystkim zdrowie. Nawet niewielka ilość ćwiczeń przyczyni się do ogólnego wzmocnienia organizmu. Ruch polepsza koordynację, zwiększa zdolność skupienia uwagi, a także, pomaga odprężyć się zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Ponadto przyzwyczajony do wysiłku organizm będzie produkować endorfiny, czyli hormony szczęścia, których nigdy za wiele. Form ćwiczeń jest naprawdę wiele i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wielu z nas brak aktywności fizycznej tłumaczy deficytem czasu czy zwyczajnym zapracowaniem. Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet w godzinach pracy wykonywać proste ćwiczenia fizyczne. Już tak niewielki wysiłek w niedługiej perspektywie czasu przyniesie wymierne rezultaty, a my będziemy się cieszyć zgrabną, ładną sylwetką.

Odpowiednia dieta drogą do sukcesu

Kolejnym czynnikiem jest odpowiednia dieta bogata w witaminy, składniki mineralne i błonnik. Musimy pamiętać o podstawowej zasadzie, by spożywać codziennie trzy większe posiłki, uzupełnione o dwie mniejsze przekąski. Podstawę naszego żywienia powinny stanowić owoce i warzywa, chude mięsa i ryby. Powinniśmy wystrzegać się żywności przetworzonej, tak zwanych fast-foodów, napojów gazowanych i słodyczy. Właściwie skomponowany jadłospis, pozwoli nam nie tylko poczuć się lepiej i zachować zgrabną sylwetkę, ale również wpłynie pozytywnie na naszą cerę. Dodatkowo, aby uzupełnić ewentualne niedobory witamin minerałów, możemy posiłkować się suplementami.

Odpowiednie kosmetyki

Ostatnim z elementów, który korzystnie wpływa na nasz wygląd są oczywiście kosmetyki. Dzięki kremom, maseczkom czy balsamom, nie tylko nawilżamy skórę i dostarczamy jej niezbędnych substancji odżywczych, ale również będziemy chronić ją przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi jak: promieniowanie UVB i UVA, zanieczyszczenia czy toksyczny dym papierosowy. Niestety, stosowanie nawet najlepszych kremów nie zabezpieczy nas w pełni przed opisanymi powyżej zagrożeniami. Kosmetyki przeznaczone do domowego użytku zawierają niewystarczającą ilość składników aktywnych, by w pełni ochronić naszą skórę. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają nam wspomagać działanie stosowanych przez nas specyfików. Zabiegi w salonach kosmetycznych zawsze przynoszą zaskakujące efekty. Preparaty stosowane w profesjonalnych gabinetach zawierają o wiele więcej aktywnych substancji niż te stosowane przez nas na co dzień. Co więcej, kosmetyczka jest w stanie w prawidłowy sposób ocenić jaki mamy rodzaj cery i na podstawie tego, dobrać dla nas odpowiednie zabiegi i kosmetyki. W praktyce bywa bardzo często tak, że wiele kobiet nie jest w stanie ocenić prawidłowo jaki ma rodzaj skóry i działając “na oślep”, wielokrotnie wyrządza sobie więcej szkody niż pożytku. Działanie zabiegów w gabinetach SPA można podtrzymać i wzmocnić, stosując w domu środki pielęgnacyjne.

W dbaniu o urodę, niezawodne są również tak zwane nutrikosmetyki, które cieszą się coraz większym zaufaniem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dla kobiet głównym czynnikiem, który motywuje je do sięgnięcia po tego typu preparaty są względy związane z dbaniem o urodę; mężczyźni kierują się względami zdrowotnymi. Z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP wynika, że wśród kobiet zażywających nutrikosmetyki, 29% przyjmuje je co najmniej raz dziennie, a 20% jeden raz lub kilka razy w tygodniu. Decydując się na jeden z dostępnych na rynku preparatów, musimy zdecydować jakich rezultatów oczekujemy. Jeśli zależy nam na poprawieniu struktury skóry i wewnętrznej ochronie przez przedwczesnych starzeniem, musimy wybrać produkt, który będzie bogaty nie tylko w witaminy i składniki mineralne, ale również w składniki wpływające bezpośrednio na jej strukturę. Wśród najważniejszych z nich wymienić można np. kolagen, skrzyp polny.

Kolagen znajdujący się w skórze powoduje jej sprężystość i jędrność, stymuluje ciągłą odnowę komórek i zapewnia jej właściwe nawilżenie. Jednak proces degradacji kolagenu w skórze zwiększa się wraz z upływem czasu. I tak już po 30. roku życia można zauważyć pierwsze efekty jego ubytku. Jednoczesne przyjmowanie odpowiednich suplementów, codzienna pielęgnacja skóry w domu, oraz regularne odwiedzanie kosmetyczki zagwarantuje nie tylko atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie, ale również, w ślad za nimi, pełne podziwu męskie spojrzenia.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments