1. Strona główna
  2. »
  3. CIĄŻA
  4. »
  5. Zdrowie w ciąży
  6. »
  7. Pierwsze oznaki ciąży

Pierwsze oznaki ciąży

Pierwsze dwa tygodnie ciąży przebiegają, zazwyczaj, zupełnie niezauważalnie.

Przyszła mama często nie ma świadomości zmian, jakie właśnie rozpoczęły się i w jej ciele, i w jej życiu. I chociaż część kobiet deklaruje, że intuicyjnie wyczuwały, że w ich ciele coś się zmienia, to jednak spora grupa przyszłych mam jest tego zupełnie nieświadoma. Czy da się zaobserwoać ciążę w jej pierwszych tygodniach? Jakie są  pierwsze oznaki ciąży?

Zatrzymanie miesiączki
Zatrzymanie miesiączki to dla wielu przyszłych mam pierwszy jasny sygnał, że są w ciąży. Chociaż, co oczywiste, nie zawsze brak okresu oznacza ciążę ( przyczyn zatrzymania miesiączki może być bowiem wiele, a ciąża to tylko jeden z powodów). Jeśli chcesz być pewna, czy zatrzymanie miesiączki oznacza ciążę, zrób test lub udaj się na oznaczenie Beta-HCG. Wówczas otrzymasz jasną informację, która potwierdzi lub zaprzeczy Twoim przypuszczeniom.

Mdłości
Poranne mdłości to częsty objaw wczesnej ciąży. Nie wszystkie przyszłe mamy cierpią z ich powodu, ale przyjmuje się, że blisko połowa ciężarnych odczuwa dolegliwości z nimi związane. Mdłości mogą występować z różnych powodów: wysokiego poziomu Beta-HCG, spowolnienia trawienia, spadku ciśnienia krwi czy wzrostu poziomu estrogenów. Pamiętaj o tym, że poranne mdłości są poranne tylko z nazwy. Oznacza to, że dolegliwości te mogą wystąpić właściwie o każdej porze dnia i nocy.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments