Pierwsze w Polsce studio depilacji woskiem

Studio  Time for Wax w Warszawie  proponuje szeroki zakres zabiegów depilacji zarówno dla kobiet jak i mężczyzn są to miedzy innymi zabiegi na nogi, ręce, bikini , twarz.

Depilacja woskiem jest najczęściej wybieraną profesjonalną metodą depilacji ciała ponieważ w porównaniu z innymi metodami: gwarantuje długotrwały efekt, niesie małe ryzyko powikłań, jest niedroga i szybka.

Co powinniśmy wiedzieć o depilacji?

Depilację za pomocą wosku można stosować na dużych powierzchniach i na wszystkich częściach ciała .Nie powinno się depilować skóry mającej skłonność do rozszerzania się naczynek i żylaków.

Jak przebiega depilacja woskiem?

Rozgrzany wosk do temperatury 37-38 C nakładamy szpatułką na depilowaną część ciała, następnie zrywamy za pomocą paska flizelinowego. Nakładanie wosku nie boli -zrywanie może być nieprzyjemne, ale trudno ocenić jak bardzo. Niektóre osoby odczuwają zabieg jako bardzo bolesny, inne uważają że nie jest to aż takie nieprzyjemne. Skóra po depilacji może być podrażniona i zaczerwieniona. Na drugi -trzeci dzień jak skóra już odpocznie znikają zaczerwienienia , jest miła i miękka w dotyku. Efekt utrzymuje się do około 3- 4 tygodni w zależności jak szybko rosną u danej osoby włosy.

Jak przygotować się do depilacji woskiem ?

Decydując się na depilację woskiem ważne jest aby włosy były właściwej długości. Optymalna długość włosa to 1 cm, maksymalna to 1,5 cm -zbyt krótkie włosy uniemożliwia depilację – zbyt długie zwiększają dyskomfort podczas zabiegu.

Ważne jest aby przed zabiegiem depilacji zadbać o higienę osobistą. Depilacja ciała jest bardzo intymnym zabiegiem dlatego zadbanie o higienę osobistą jest kluczowe. Planując depilację woskiem -w dzień przed zabiegiem najlepiej zrobić peeling ciała a w dzień zabiegu nie nakładać na skórę kremu ani balsamu.

Zobacz:  Pasta do zębów - co wiesz na jej temat?

Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji woskiem:

Czy można zminimalizować ból podczas depilacji ?

Jeżeli klientki są bardzo mało odporne na ból zachęcamy aby planowały depilację tuż po zakończeniu okresu .Ciało jest wtedy mniej wrażliwe na ból i jest on mniej odczuwalny.

Czym się różni bikini brazylijskie o bikini french?

W bikini brazylijskim usuwamy wszystkie włosy z tyłu i przodu ( jeżeli klientka życzy sobie zostawiamy mały pasek z przodu)
Bikini French jest to głębsze bikini niż regularne. W przypadku tego bikini zostawiamy cienki pasek z przodu.

Jak radzić sobie z wrastającymi włosami?

Jeżeli pojawi się problem wrastających włosów – miejsca te należy smarować specjalnym preparatem który zmiękcza skórę i jednocześnie działa przeciwzapalnie i złuszczłuszczająco, co powoduje że włos łatwiej przebija się przez skórę.

źródło: salon Time for Wax

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments