1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Płatny dzień wolny na szczepienie dziecka

Płatny dzień wolny na szczepienie dziecka

Kolejne zmiany w kodeksie pracy! Cieszą się rodzice, martwią pracodawcy. Według nowych przepisów rodzic ma mieć prawo wziąć dzień wolny, by zabrać dziecko na szczepienie i firma musi mu za ten wolny dzień zapłacić. Podobny przywilej obowiązuje rodziców, których pociecha będzie musiała być poddana obowiązkowym badaniom sanitarno- epidemiologicznym. Pracodawcy nie cieszą się z planowanych zmian, wyliczając wszystkie przywileje przysługujące młodym rodzicom, w tym m.in. fakt, że od momentu powrotu młodej mamy do pracy przez okres 1. roku ma ona prawo korzystać ze skróconego czasu pracy i to z pełną gwarancją zatrudnienia oraz to, że do 4. roku życia dziecka młode mamy nie będą pracować w godzinach nadliczbowych lub  na nocnej zmianie, jeśli się na to nie zgodzą.

A Wy co sądzicie o planowanych zmianach?

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
11 lat temu

a ja k to jest gdy mama wraca po macierzyńskim do pracy to przez 1 rok może korzystać ze skróconego czasu pracy czy jak dziecko skończy rok???

Gość
Gość
11 lat temu

bardzo madre przepisy-mamy za swoją cieżką prace jaką jest wychowywanie dzieci powinny juz dawno miec takie przywieleje!:)