Polscy rodzicie biją swoje dzieci

Najnowsze badanie CBOS nie pozostawia złudzeń – niemal 75% polskich rodziców bije swoje dzieci.

Klaps to tez bicie

Polscy rodzice biją swoje dzieci. Tak wynika z najnowszego raportu CBOS. Aż 73 % polskich mam i ojców daje dzieciom klapsa, traktując go jako środek wychowawczy. Tymczasem klaps to kara fizyczna i żaden argument wychowawczy – przekonują psychologowie. Popiera ich w tym 25% rodziców, którzy jednoznacznie sprzeciwiają się stosowaniu takich właśnie kar fizycznych.

Potrzebna jest zmiana prawa

Czy polskie prawo wystarczająco chroni najmłodszych? Tutaj zdania się podzielone i to niemal po równo. 42%dorosłych uważa, że polskie dzieci są dobrze chronione przez państwo. Niemal tyle samo – 41%- jest przeciwnego zdania i domaga się lepszej ochrony prawnej dzieci.

Lanie nikomu nie zaszkodziło

Aż 4 na 10 polskichojców twierdzi, że bicie jest dobrym i skutecznym sposobem wychowawczym, bo – tu cytat –„ lanie jeszcze nikomu nie zaszkodziło”. Ta filozofia życiowa i wychowawcza jest domeną starszych mężczyzn, ale – co pocieszające – im lepiej są polscy tatusiowie wykształceni, tym mniejsze jest ich  przyzwolenie na bicie.

 

Zobacz:  Zamiana ról
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments