1. Strona główna
  2. »
  3. ROZRYWKA
  4. »
  5. Wydarzenia
  6. »
  7. Pozwolić czy zabronić? Jak świadomie wychować Malucha?

Pozwolić czy zabronić? Jak świadomie wychować Malucha?

Znane wszystkim powiedzenie: „Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci, duży kłopot” idealnie pasuje do sytuacji, gdy uroczy, słodki niemowlak, zamienia się w nieznośnego, upartego dwulatka.

Jak radzić sobie z małym terrorystą, który na każdym kroku pragnie pokazać swoją władzę i niezależność? Kiedy zacząć wprowadzać zasady, by nie stracić kontroli nad Maluszkiem, a jednocześnie pozwolić mu zachować dziecięcy indywidualizm?

Wrześniowe warsztaty Świadomej Mamy będą zakończeniem pierwszej edycji poznańskich spotkań. W związku z tym, szczególnie gorąco zapraszamy na ostatnie w tym cyklu spotkanie z charyzmatyczną Kasią Bujakiewicz oraz wykwalifikowanymi specjalistami.

Niezapomnianych wrażeń i ożywionych rozmów z pewnością nie zabraknie, bowiem tym razem temat bardzo trudny i dyskusyjny, czyli wychowanie Malucha. Przedstawimy kwestie związane z kształtowaniem postaw dziecka w kontekście codziennych dylematów.Jak zachęcić do jedzenia przysłowiowego Tadka Niejadka, jak rozwiązać problemy z wieczornym zasypianiem i kiedy jest dobry czas na rozpoczęcie treningu czystości? Oto niektóre z kwestii, które poruszymy na najbliższym spotkaniu. Ponadto, porozmawiamy o buncie dwulatka i metodach kontrolowania agresji u dzieci. Specjaliści doradzą jak radzić sobie w sytuacjach kontrowersyjnych, gdy Maluch wymusza swoim krzykiem konkretne zachowania. Odpowiedzą na pytanie, jak rozsądnie nagradzać i chwalić dziecko, aby nie stało się interesowne i dlaczego kary cielesne negatywnie wpływają na psychikę dziecka.
Wszelkie wątpliwości dotyczące kształtowania oraz edukacji pomogą rozwiać: pedagog Magdalena Stęchlicka oraz psycholog Małgorzata Styburska z grupy edukacyjnej „Ideownia”. Specjalistki wypowiedzą się także na temat podstawowych błędów w zachowaniu opiekunów, których należy unikać.

Wszystkich rodziców, którzy pragną poznać tajniki delikatnego lecz skutecznego dyscyplinowania oraz świadomie wychować swojego Malucha, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w najbliższym spotkaniu.

Ostatnia odsłona Świadomej Mamy już w czwartek 15 września! Tradycyjnie zapraszamy na godz.17.00 do Hotelu Poznańskiego w Luboniu. Już teraz zarejestruj się na to wydarzenie na www.swiadomamama.pl

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments