Przeglądamy łóżeczka dla dzieci. Szukamy ciekawych rozwiązań!

Łóżeczko będzie potrzebne od pierwszych dni życia maluszka, więc jest jednym z tych przedmiotów, które kupujemy bardzo szybko. Jednak w sklepach z artykułami dziecięcymi łóżeczek jest mnóstwo, jak wybrać te najlepsze?

Wybierając dziecięce łóżeczko, musimy się skupić na tym, by było funkcjonalne i zapewniało dziecku maksimum bezpieczeństwa. Ponieważ modeli w sklepach jest mnóstwo, możemy dopasować łóżeczko w taki sposób, by nie tylko odpowiadało naszym potrzebom, ale także pasowało do wystroju naszej sypialni lub pokoju dziecka. Co mamy do wyboru?

Ponadczasowa klasyka

Jeśli mamy wystrój klasyczny lub jesteśmy zwolennikami tradycyjnych rozwiązań, możemy postawić na łóżeczka z drewna. Drewno jest materiałem ponadczasowym i trwałym, a z łóżeczka mogą korzystać kolejne pokolenia. Z reguły łóżeczka dla dzieci z tej kategorii są w naturalnym kolorze drewna albo białe. Kiedy dziecko nieco podrośnie, można wyciągnąć dwa szczebelki, aby mogło z niego wychodzić. Na solidnym drewnianym stelażu bez trudu można zamontować karuzelę, organizer albo przewijak.

Łóżko z przewijakiem

W sklepach dostępne są też łóżeczka wielofunkcyjne. Mają one dodatkowe elementy jak przewijak, albo szuflady na akcesoria do pielęgnacji maluszka. Zazwyczaj w łóżeczkach tego typu można bardzo szybko odłączyć część stanowiącą łóżeczko od komody albo przewijaka. Tego typu łóżeczko tak samo jak tradycyjne może być z drewna, ale często dostępne są też meble wykonane na przykład z tworzywa sztucznego.

Łóżeczko dostawne

Jeśli wiemy, że przez jakiś czas dziecko będzie spało z nami w sypialni, dobrym rozwiązaniem może być łóżeczko dostawne. Łóżeczko tego typu mocuje się do naszego łóżka w sypialni rzepami lub pasami. Dzięki temu dziecka ma swoją własną płaszczyznę do spania, a nadal śpi z nami. To bardzo wygodne w przypadku, kiedy dziecko często w nocy się budzi bądź chcemy mieć je blisko siebie. Taką propozycję z pewnością docenią mamy karmiące, które podczas nocnego karmienia nie muszą nawet wstawać z łóżka.

Kołyska

Właściwie pod nazwą kołyski kryje się kilka typów łóżeczek. Pierwsze to tradycyjne kołyski, które bujają się na boki, choć zdarzają się i takie, które bujają się w przód i w tył. Najczęściej wybiera się kołyski drewniane, ale zdarza się, że mamy do dyspozycji także inne materiały. Są także łóżeczka z funkcją kołyski. Mają specjalne płozy pozwalające na kołysanie dziecka. Kiedy dziecko jest zbyt duże i mogłoby przechylić się i wypaść z łóżeczka, wystarczy zdjąć płozy i mamy zwykłe łóżeczko. Z powodzeniem możemy korzystać z niego przez kilka lat.

Kosz Mojżesza

To coś zupełnie innego niż wszystkie wcześniejsze propozycje. Kosz Mojżesza jest koszem wykonanym z wikliny lub łuski kukurydzianej, w którym możemy ułożyć noworodka lub kilkumiesięcznego malucha. Niewielka powierzchnia daje dziecku duże poczucie bezpieczeństwa. Można go postawić na dowolnej powierzchni albo kupić odpowiedni stojak. Wygodna, bezpieczna i efektowna forma łóżeczka, zwłaszcza jeśli je ozdobimy. Jeśli oprócz łóżeczka interesują nas wysokiej klasy wózki, warto zobaczyć wózki w sklepie Bobowozki.com.pl.

Podziel się swoją opinią
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments