Przekłuwanie uszu niemowlęciu

Wiele mam małych dziewczynek zastanawia się, kiedy jest odpowiedni wiek na przekłucie dziecku uszu. I czy taki zabieg niesie za sobą jakieś ryzyko? Specjaliści są jednomyślni. Przekłuwanie uszu u kilku, kilkunastomiesięcznych dzieci nie jest dobrym pomysłem. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że zabieg przekłuwania uszu jest dla niemowlęcia bardzo bolesny.

Rodzic nigdy nie ma pewności, czy ranka związana z zabiegiem będzie goić się prawidłowo. Zwłaszcza, że tak małe dzieci mogą w czasie zabawy uszkodzić płatek ucha, a stąd już tylko krok do poważniejszych problemów. Tak więc ból, dyskomfort, ryzyko nieprawidłowego gojenia się rany i wreszcie duże prawdopodobieństwo zahaczenia kolczykiem w czasie zabawy- oto podstawowe powody, dla których lekarze mówią jednogłośne „nie” przekłuwaniu uszu.
Ale ostateczna decyzja zawsze leży w rękach rodziców.

Zobacz:  Homeopatia u dzieci
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments