Rodzino, rusz się z BuggyGym!

Już 10 kwietnia 2016 r. w 11 polskich miastach (Warszawa, Gdańsk, Wroclaw, Kraków, Katowice, Bielsko-Biała, Białystok, Bydgoszcz, Rybnik, Ustroń i Zalewo) odbędzie się plenerowe wydarzenie „Rodzino, rusz się z BuggyGym!”.

W ramach wydarzenia zaplanowane są Pierwsze Międzynarodowe Wyścigi Wózków w Chodzie.  Zawody odbędą się w ponad 50 polskich i czeskich miastach i trwać będą w godzinach od 14 do 17.

Wyścigi będą polegały na szybkim marszu, a uczestnicy będą mieli do pokonania odległość stu kroków. Zawody będą rozgrywane w różnych kategoriach: – wyścigi dla mam, ojców oraz dla rodzin (2 osoby trzymają wózek).

Wyścigi będą całkowicie bezpieczne dla maluchów znajdujących się w wózkach, bieg z wózkiem jest niedozwolony.

Celem wydarzenia jest zachęcenie oraz aktywizowanie rodziców wraz z dziećmi do ruchu. Chcemy pokazać, że dziecko nie jest przeszkodą w prowadzeniu aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu.

Wydarzenie „Rodzino, rusz się z BuggyGym!” jest uroczystym otwarciem akcji „Mama w ruchu”, która potrwa od 10 kwietnia do 10 maja oraz częścią programu Rusz się (www.ruszsie.org) którego celem jest wsparcie pasjonatów, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i bezinteresownie zachęcają innych do różnych form aktywności sportowych. Na Międzynarodowe wyścigi wózków w chodzie obowiązują zapisy pod adresem www.wyscigiwozkow.pl

A czym jest BuggyGym?

BuggyGym jest stowarzyszeniem, które promuje aktywne spędzanie czasu rodziców małych dzieci na zewnątrz. Członkami Stowarzyszenia są lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, pedagodzy i inni, którzy wspólnie opracowali plan treningowy ćwiczeń dla mam z wózkiem dziecięcym. Przeszkoleni przez Stowarzyszenie instruktorzy prowadzą zajęcia dostosowane indywidualnie dla matek w każdym okresie po porodzie. Dołożono wszelkich starań, żeby ćwiczenia były nie tylko ciekawe i rozwijające, ale przede wszystkim bezpieczne – zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Dużym atutem jest fakt, że zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu.

Wydarzenie objęte jest patronatem min.: Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe oraz sekretarzem stanu Stanisławem Szwedem Ministerstwa Rodzin, Pracy i Polityki Społecznej. Partnerami plenerowego wydarzenia „Rodzino, rusz się z BuggyGym!” są Strollering, Mamyruszamy, Sportsmama, Bemam, Fundacja My to Mamy i Euforja. Partnerzy medialni: dzieckowwarszawie.pl, sosrodzice.pl, brzuchatki.pl, baby-shower.pl, sportowarodzina.pl, beskidzkamama.pl , activeandeco.com/pl kobbieciarnia.pl , mamawozibardziej.blogspot.com, aktywujsmyka.pl, programdzieci.pl, mamaklub.pl., dobramama.pl, wolnasobota.pl, gazeta supermama w wielkim mieście

Zobacz:  Zostań instruktorem BuggyGym

Organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji i niespodzianek również dla starszych dzieci. Nagrody ufundowali: Regatta-Polska Sp. z o.o., Minkie, Coverover, Samiboo, Babice, Adidas, mr.gugu, baby ono, littlelife, Home&you, PitStop – sklep z modelami.

wyscigi-wozkow-2

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments