Seks w ciąży

Jeżeli Twoja ciąża przebiega prawidłowo i oboje macie ochotę na seks – po  prostu się kochajcie.

Zbliżenia umacniają związek i pozwalają poczuć wzajemne wsparcie. A to bardzo ważne dla każdego z was. Zwłaszcza, gdy dopiero debiutujecie w roli rodzica.

Mamy różne potrzeby
Czy wszystkie przyszłe mamy mają taką samą ochotę na seks? Oczywiście nie. W czasie, gdy jedne ciężarne mogą cieszyć się seksem bez końca ( zmiany hormonalne zachodzące w ciele przyszłej mamy powodują popraw ę ukrwienia narządów rodnych, co często  wzmacnia doznania intymne, powoduje mocniejszą i silniejszą reakcję na pieszczoty partnera i sprawia, że panie szybciej osiągają orgazm), drugie unikają jakichkolwiek zbliżeń. I jedne i drugie zachowania mieszczą się w granicach tzw. normy. Dolegliwości ciążowe takie jak mdłości, senność, wymioty, zmęczenie czy obawa o prawidłowy przebieg ciąży mogą bowiem z sukcesem odebrać ochotę na seks.

Czy jest się czego bać
Jeśli Twoja ciąża rozwija się prawidłowo, nie ma żadnych przeciwwskazań do seksu. Skurcze macicy, które odczuwają przyszłe mamy podczas współżycia, to objaw fizjologiczny, zupełnie normalny. Uspokajamy – skurcze, jakie odczuwasz podczas zbliżenia na pewno nie spowodują, że prawidłowo rozwijająca się ciąża nagle ( zbyt wcześnie) zakończy się porodem.  Wiele przyszłych mam i ojców obawia się także, że seks może zaszkodzić dziecku. Nic bardziej mylnego! Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, intymne zbliżenia przyszłych rodziców na pewno nie zaszkodzą maleństwu. Macica, wody i błony płodowe skutecznie „chronią” dziecko. Maluszek może co najwyżej odczuwać przyjemne kołysanie.

Zobacz:  Nudności w ciąży
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments