Smog – negatywne skutki dla kobiet w ciąży

Smog to zjawisko, które występuje na terenie całego kraju w okresie jesienno-zimowym. Polska jest krajem w którym wstępowanie smogu jest szczególnie dokuczliwe. Kobiety w ciąży są w grupie osób, które są najbardziej narażone na szkodliwy wpływ związków pochodzących ze smogu. Jakie są negatywne skutki wdychania smogu oraz jak unikać oddychania smogiem? Wszystkie odpowiedzi w naszym artykule.

Smog i jego negatywne skutki

Smog a właściwie smog londyński, bo taki właśnie występuje w naszym kraju, możemy zaobserwować w okresie grzewczym, ogrzewanie, rozwój fabryk, czy zwiększona ilość samochodów, a co za tym idzie emisji spalin, sprawia, że zjawisko smogu jest w naszym kraju dość spore, a negatywne skutki jakie niesie za sobą długie wdychanie zanieczyszczeń, bardzo poważne. Szczególnie narażoną grupą osób są kobiety w ciąży, dzieci oraz seniorzy. Nie należy bagatelizować tego problemu smog negatywnie oddziałuje na układ oddechowy, krwionośny a także pamięć, czy rozwój dziecka w okresie płodowym.
Kobiety w ciąży, które często wdychają zanieczyszczenia ze smogu, są narażone na niższą wagę urodzeniową płodu, przedwczesny poród, a w skrajnych przypadkach nawet poronienie. To skutki, które nie są błahe a konsekwencje oddychania zanieczyszczonym powietrzem rzutują na długie lata.

Oczyszczacz firmy goodair- chroń siebie i dziecko przed zanieczyszczeniami

Nie sposób zamknąć się w czterech ścianach i nie opuszczać domu, w okresie występowania smogu, kiedy nosimy pod sercem dziecko. To, że przebywamy w domu, w zasadzie nie stanowi dużej ochrony, ponieważ zanieczyszczenia powietrza w tym te pochodzące ze smogu znajdują się także w powietrzu, którym oddychamy we własnym domu. Oczyszczacz firmy goodair to najlepszy sposób na rozwiązanie problemu i skuteczną filtrację powietrza we własnym domu.

Zobacz:  Kiedy wraca płodność po porodzie?

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz powietrza- przykład modelu idealnego do domu

Sharp to ceniony wśród oczyszczaczy firmy goodair producent. Model Sharp KC-A50EUW oczyszczacz powietrza doskonale sprawdzi się w domu, w pomieszczeniach w których większość czasu spędza kobieta w ciąży. Wszytko to za sprawą wieloetapowej skutecznej filtracji do której wykorzystano najlepsze filtry. Dodatkowo Sharp KC-A50EUW oczyszczacz powietrza posiadają także funkcję jonizacji, dzięki czemu z powietrza usuwane są wirusy i bakterie co zmniejsza ryzyko zachorowań, czy przeziębień, co najważniejsze jednak przy pomocy Sharp KC-A50EUW oczyszczacz powietrza z powietrza wyeliminujemy szkodliwe zanieczyszczenia pochodzące ze smogu.

Dodatkową zaletą oczyszczacza powietrza od Sharp jest jego cicha praca, dzięki temu po narodzinach dziecka sprawdzi się także w jego pokoju, nie zakłócając zdrowego i spokojnego snu, który jest przecież tak potrzebny dla rozwoju niemowlaka.

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz powietrza znajdziemy w profesjonalnych sklepach ze sprzętem z działu urządzeń sterylizujących powietrze. W dobrych sklepach za Sharp KC-A50EUW, zapłacimy ok. 1899 zł.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments