Poduszka ciążowa – sprawdzony sposób na dobry sen w ciąży

Lekarze nie mają wątpliwości i dylematów – optymalną pozycją do snu dla ciężarnej jest ułożenie się na lewym boku. Dlaczego? Powodów jest wiele. Leżąc na lewym boku, przyszła mama nie uciska żyły głównej dolnej, dzięki czemu zwiększa się ilość krwi i składników odżywczych dostarczanych do łożyska, a poprzez nie – do dziecka. Mniejsze jest także ryzyko wystąpienia omdleń spowodowanych uciskiem żyły głównej dolnej biegnącej wzdłuż kręgosłupa i wynikających z niedokrwienia organów wewnętrznych. Poprawia się praca nerek, a organizm łatwiej, sprawniej i skuteczniej pozbywa się produktów przemiany materii i nadmiaru płynów. W efekcie przyszła mama lepiej odpoczywa, szybciej się regeneruje i cieszy się świetną formą.

Warto sobie pomóc

Chociaż powszechnie wiadomo, że spanie na lewym boku jest najlepszym z możliwych rozwiązań, to jednak nie jest łatwo stale kontrolować. Zwłaszcza w czasie nocnego wypoczynku. Aby zapewnić sobie i dziecku maksimum wygody, zdrowia i bezpieczeństwa, warto sięgnąć po najlepsze i sprawdzone rozwiązania – takie jak poduszka ciażowa. Poduszka „9” umożliwia ciężarnej całonocny wypoczynek w pozycji lewostronnej, nie krępując jej ruchów i zapewniając maksimum wygody i ponadprzeciętny komfort snu. Ale to nie wszystko! Poduszka Poofi posiada także dwie wyodrębnione strefy twardości: pierwsza dedykowana do odciążenia nóg- zapewnia idealną separację nóg, odciążając stawy biodrowe. Druga, miękka, do wkładania pod brzuch, pod głowę i plecy- zapewnia maksymalny komfort snu i wypoczynku.

Obie strefy są od siebie wyraźne oddzielone dzięki zastosowaniu przegrody poprzecznej zabezpieczającej wypełnienie przed przesuwaniem. Poduszka Poofi jest łatwa do utrzymania w  czystości, higieniczna, bezpieczna.  Materiały są atestowane certyfikatem Oeko Tex Standard 100 w klasie 1 (dopuszczone do bezpośredniego kontaktu ze skórą noworodka). Poduszkę można prać w pralce.

Poduszka dla kobiet w ciąży Poofi cena: 229,00 pln www.babymama.pl

poduszka poofi 2

Zobacz:  Idealna ozdoba dla przyszłych mam
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments