1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zdrowie
  6. »
  7. Strażnik zdrowia i bezpieczeństwa noworodka

Strażnik zdrowia i bezpieczeństwa noworodka

Świeżo upieczeni rodzice, choć zwykle są świetnie przygotowani się do roli mamy i taty, mają wiele pytań, obaw i wątpliwości.

Zwłaszcza na początku, przez pierwszych kilkanaście tygodni życia dziecka, gdy jedynym sposobem komunikacji maluszka z rodzicami jest płacz. Skąd wiedzieć, dlaczego bobasek płacze? Jak właściwie zrozumieć potrzeby dziecka? Skąd mieć pewność, że z pociechą wszystko jest w porządku a płacz nie oznacza niczego złego? Z pomocą przychodzą nowoczesne produkty, które nie tylko dają rodzicom gwarancję, że dziecko rozwija się prawidłowo, ale też stwarzają maluchowi optymalne warunki do snu i wypoczynku. Przykładem takiego rozwiązania  na miarę XXI wieku jest  System do Spania LifeNest. LifeNest Sleeping System to gwarancja bezpiecznego, zdrowego, spokojnego i radosnego rozwoju Twojego dziecka.

Od pierwszych dni życia

System do spania LifeNest został stworzony z myślą o maluszkach, których rodzice chcą świadomie kształtować otoczenie bobasa i stworzyć dziecku optymalne, komfortowe i zdrowe warunki rozwoju. LifeNest Sleeping System doskonale sprawdza się zwłaszcza przez pierwsze miesiące życia pociechy, gdy dziecko  jest całkowicie bezradne, w pełni uzależnione od rodziców.  W czasie, gdy wiele sytuacji pozornie błahych może nieść ze sobą ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka.

Pozycja ma znaczenie

Lekarze pediatrzy są jednomyślni – najlepszą i najbezpieczniejszą pozycją do spania dla maluszka jest pozycja na pleckach (spanie na brzuszku może bowiem spowodować problemy z oddychaniem, może doprowadzić do zakrztuszenia, a w skrajnych przypadkach do uduszenia ; wiele mówi się także o tym, że spanie w pozycji na brzuszku może mieć związek z tzw. zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt SIDS). Jednak nawet spanie na pleckach nie gwarantuje, że bobas nie będzie mieć problemów ze zdrowiem, chociażby w postaci przypadłości polegającej na spłaszczeniu główki. Słabo uwapnione kości czaszki dzieci w wieku wczesnoniemowlęcym sprawiają, że główka jest miękka i szybko ulega deformacji. Leżenie w jednej pozycji na zwykłym materacu, powoduje stały miejscowy ucisk, a w efekcie spłaszczenie główki dziecka. Dlatego, zgodnie z sugestiami lekarzy, rodzic musi dbać o przekładanie maluszka z boku na bok. Może też wybrać skuteczniejsze, bezpieczniejsze i bardziej praktyczne rozwiązanie – System do Spania LifeNest .

Właściwa temperatura ciała

Młodzi rodzice wiedzą, jak ważne jest utrzymanie właściwej temperatury ciała maluszka i jakie mogą być negatywne konsekwencje przegrzania bobasa. Życie pokazuje jednak, że to, co w teorii wydaje się być nieskomplikowane, w praktyce nie jest takie oczywiste. Wciąż wiele świeżo upieczonych mam i ojców boi się, że w temperaturze około 18 stopni maluch zmarznie. Dlatego stale zwiększają temperaturę w pokoju dziecięcym, przykrywają maluszka niezliczoną ilością kocyków, nie wietrzą pomieszczeń. Na efekty takiego działania nie trzeba długo czekać. Dlatego zamiast ciągle zastanawiać się i sprawdzać, czy bobas nie jest przegrzany można zastosować produkt rekomendowany przez lekarzy czyli System do spania LifeNest i stworzyć swojemu dziecku najlepsze, bezpieczne i higieniczne warunki do snu.

Groźne CO2

Spanie na brzuszku ma jedną poważną wadę – może spowodować, że CO2 wydychane przez maluszka dostanie się ponownie do jego organizmu. Jak to możliwe? Gdy bobasek śpi na brzuszku, wówczas dwutlenek węgla, który wydycha, zostaje pomiędzy buzią szkraba a materacem. To sprawia, że dziecko zamiast oddychać czystym powietrzem, oddycha CO2. Większość maluszków wyczuwa zwiększony poziom groźnej dla siebie substancji i budzi się, płacząc. Są jednak dzieci, które w wyniku nieprawidłowego rozwoju pnia mózgu nie są w stanie wyczuć zagrożenia.

Aby zminimalizować ryzyko groźnego dla zdrowia i życia dziecka oddychania CO2, aby stworzyć dziecku najodpowiedniejsze warunki do rozwoju, aby temperatura otoczenia bobasa zawsze była idealna oraz by rodzice nie musieli bać się o swoje dziecko, powstał System do Spania LifeNest. Ten innowacyjny i jakże potrzebny produkt został zaprojektowany przez francuskiego pediatrę mieszkającego na stałe w Stanach Zjednoczonych dr. Jose Bensoussana. A cel był jeden – zlikwidować każde potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia noworodków i niemowląt. W efekcie powstał system do spania, który jest optymalnie dostosowany i dopasowany do fizjologicznych potrzeb najmłodszych dzieci i który ma eliminować największe zagrożenia . LifeNest Sleeping System to prześcieradło, które nie stwarza żadnego ryzyka  uduszenia się, to skuteczny sposób przeciwdziałający ulewaniu się i groźnym jego konsekwencjom,  to materac, który dzięki swojej budowie zapewnia cyrkulację powietrza wokół ciała dziecka, zapewnia również szybkie odprowadzenie Co2, to wreszcie system do spania minimalizujący ryzyko śmierci łóżeczkowej.

Jak działa LifeNest Sleeping System?

Specjalny system do spania dla niemowląt LifeNest Sleeping System został zaprojektowany z myślą o najmłodszych dzieciach do 5. miesiąca życia. Jest przeznaczony do stosowania w standardowych łóżeczkach dla niemowląt i spełnia najwyższe wymagania dotyczące higieny, wygody i bezpieczeństwa bobasów. W czym tkwi magia Systemu do spania LifeNest? W najwyższej dbałości o komfort, zdrowie i bezpieczeństwo maluszków. Korpus materaca specjalnego systemu do spania dla niemowląt  LifeNest jest  wykonany z wysoko zagęszczonej pianki poliuretanowej, która (z troski o bezpieczeństwo najmłodszych) jest pokryta ognioodporną powłoką i (z dbałości o higienę) została otulona wodoodporną, zmywalną tkaniną. Dodatkowo w środkowej części pianki jest specjalny otwór z kanałami wentylacyjnymi, dzięki którym cyrkuluję powietrze. Korpus materaca jest wyprofilowany pod kilkustopniowym kątem, dzięki czemu redukujemy problem ulewania u niemowląt.

Osobną częścią innowacyjnego systemu jest prześcieradło. Prześcieradło ma za zadanie chronić zdrowie maluszka i redukować wszelkie potencjalne niebezpieczeństwa. W jego środkowej części znajduje się siatka 3D, której celem jest podtrzymywanie główki i tułowia niemowlaka. Materiał, z którego wykonano materac spełnia wszystkie najwyższe standardy higieny, komfortu i bezpieczeństwa – zapewnia przepuszczalność powietrza, zmniejsza nacisk, redukuje przepływ ciepła oraz wilgoci.

LifeNest Sleeping System minimalizuje ryzyko wystąpienia SIDS, eliminuje ryzyko wystąpienia przypadłości tzw. spłaszczenia  główki, utrzymuje bobasa w najlepszej, najbardziej komfortowej i najbezpieczniejszej dla niego pozycji – na pleckach. Dzięki delikatnej siateczce, która dopasowuje się do miękkiej główki maluszka, nie ma żadnego ryzyka ucisku materaca na główkę bobasa i wystąpienia spłaszczenia główki. Nie występuje także żadne niebezpieczeństwo uduszenia się. Siatka wentylacyjna ułatwia odprowadzanie szkodliwego dwutlenku węgla, dopuszczając do maluszka jedynie zdrowe i czyste powietrze i tym samym zapewnia maluchowi zdrowy, głęboki, niezakłócony sen – tak ważny dla prawidłowego wzrostu dziecka. Dzięki temu, że LifeNest Sleeping System jest delikatnie uniesiony, do lamusa odchodzi także problem ulewania, który może powodować poważne konsekwencje i może być realnym zagrożeniem dla zdrowia dzieci.

Rekomendowany przez najlepszych

System do spania LifeNest posiada pozytywną opinię Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowa Dziecka” oraz rekomendację Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. To najlepiej dowodzi, że LifeNest Sleeping System to najlepsze, co możesz dać swojemu nowonarodzonemu dziecku. To pełen komfort życia od pierwszych chwil bycia razem, najlepsza inwestycja w przyszłość bobasa, najdoskonalszy sposób na zdrowy i bezstresowy sen całej rodziny.

System został przebadany przez niezależne laboratoria. Został także poddany różnorodnym testom  – m.in. testowi ogniowemu 16 CFR 1633, testowi na wodoodporność  oraz testowi na wytrzymałość (System LifeNest wytrzymuje obciążenie do 36 kg). Wniosek jest jeden – to najbardziej bezpieczny system spania dla niemowląt. Bezpieczny, praktyczny, funkcjonalny. Idealnie sprawdza się w domu i na wakacjach. Łatwy do przechowywania i transportowania.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments