Stwórz własną kronikę rodzinną

Czas leci tak szybko, że czasami trudno jest uchwycić najprostsze chwile, które stanowią główny element życia i jednocześnie charakteryzują jego piękno. Aby ich nie przegapić, warto założyć własną kronikę rodzinną, w której znajdą się wszystkie te cudowne momenty. Zajrzyj do tego artykułu, aby dowiedzieć się, dlaczego warto stworzyć kronikę rodzinną i jak tego dokonać.

Kronika rodzinna – jak stworzyć?

Realizacja kroniki rodzinnej może być naprawdę przyjemnym i twórczym procesem. Wystarczy tylko odpowiednio się do niego zabrać. Przede wszystkim należy wybrać właściwą formę Twojej kroniki rodzinnej. Możesz zdecydować się na stworzenie albumu na zasadzie scrapbookingu, czyli łączącego zdjęcia, wycinki gazet czy różne obrazki. Istotą tworzenia takiego albumu jest samodzielne wycinanie i wklejanie wszystkich znajdujących się w nim elementów. To bardzo twórcza technika i świetny sposób na stworzenie oryginalnego albumu. Poza wklejaniem elementów możesz w nim także dopisać wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą jeszcze lepiej zapamiętać wyjątkowe chwile. Scrapbooking znany jest z amerykańskich filmów, gdzie często widać, jak bohaterowie przeglądają zdjęcia rodzinne zgromadzone właśnie w takiej formie.

Jednakże jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie dobierać wszystkie elementy (to nie jest wcale takie trudne, jak może początkowo się wydawać), to możesz po prostu stworzyć tradycyjny album z odbitkami schowanymi za foliowymi kieszonkami lub wydrukować zachwycającą fotoksiążkę. W pierwszym przypadku dobierz wysokiej jakości odbitki, które zagwarantują doskonałą prezencję Twojego rodzinnego albumu. Fotoksiążka to publikacja, która jest drukowana na doskonałym papierze. Możesz wybrać różnorodne formaty, aby mieć pewność, że spełni Twoje oczekiwania.

fotoksiażka album

W przypadku fotoksiążki możesz zaprojektować właściwie każdy jej element. Możesz zamieścić w niej nie tylko Twoje ulubione fotografie, ale również dołączyć do niej cliparty, tła, ramki i napisy wykonane oryginalnymi krojami pisma. Co więcej fotoksiążka może zawierać kod QR, który będzie odsyłał do nagranych przez Ciebie filmików. Dzięki temu Twoja kronika rodzinna przyjmie postać multimedialną. To doskonały sposób na uchwycenie wszystkich najpiękniejszych momentów i zapamiętanie każdego szczegółu z życia Twojej rodziny.

Zobacz:  Minecraft a klocki LEGO

Dlaczego warto prowadzić kronikę rodzinną?

Codzienność wypełniają proste, pozornie błahe chwile, które zatracają się gdzieś w pamięci. To właśnie one przesądzają o pięknie życia. Jednocześnie często są tracone, a po czasie sekwencja poszczególnych zdarzeń gdzieś umyka, tak iż nie sposób odtworzyć poszczególne historie. Fakty i daty z życia rodziny zaczynają się mieszać i niekiedy z ogromną trudnością przychodzi podzielenie się swoją historią rodzinną. Niestety czasami jest to już niemożliwe.

Aby zapobiec tym wszystkim kłopotom i nie przegapić szansy na uwiecznienie własnej historii i swoich bliskich, warto zacząć prowadzić kronikę rodzinną. Niezależnie od tego jaką przyjmie formę – tradycyjnego albumu, wykonanego metodą scrapbookingu czy w postaci fotoksiążki – zawsze jej wykonanie może być czystą zabawą i dawać radość. Projektowanie przedstawionych fotoprodutków nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani żadnego przygotowania. Cały proces – od wybrania zdjęć do ich zamówienia – jest niezwykle prosty i przyjemny. Co więcej gotowe odbitki czy fotoksiążka mogą być dostarczone wprost do Twojego domu.

Najlepsze efekty daje nie tylko zrealizowanie kroniki rodzinnej z zebranych dotychczas materiałów, ale także sumienne prowadzenie jej przez kolejne miesiące i lata. Świetnym sposobem, aby nie zaniedbywać tego jest systematyczne wykonywanie odbitek. Dzięki temu na bieżąco będziesz mieć dostęp do nowych kadrów z Waszego życia, które możesz umieścić w albumie. Jeżeli chcesz Tworzyć fotoksiążki, to możesz przygotowywać publikacje w mniejszych formatach, które będą podsumowywać krótsze okresy z Waszego życia. To doskonały sposób, aby nic Ci nie umknęło, a historia Twojej rodziny została skrupulatnie spisana za pomocą obrazów i słów.

fotoksiążka album rodzinny

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments