1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. Uroda
  6. »
  7. Farbowanie włosów po porodzie – kiedy można wrócić do farb chemicznych?

Farbowanie włosów po porodzie – kiedy można wrócić do farb chemicznych?

farbowanie włosów po porodzie

Chociaż coraz więcej specjalistów uważa, że mit o zakazie farbowania włosów jest nieprawdziwy, ty cierpliwie czekałaś dziewięć miesięcy, by nie zaszkodzić swojemu dziecku? Jeżeli tak, dowiedz się, kiedy ponownie możesz sięgnąć po farbę, by odzyskać pewność siebie i nie wyrządzić maleństwu krzywdy. 

fotokarty

Farbowanie włosów w ciąży –  skąd ten zakaz?

Ciąża to szczególny stan, w którym dbasz nie tylko o siebie, lecz także o rozwijające się w twoim łonie dziecko. Wokół tego zjawiska krąży tak wiele stereotypów i rozbieżnych opinii, że trudno odnaleźć w nich choćby ziarenko prawdy. Czytając niektóre poradniki dla przyszłych mam, można dojść do wniosku, że podczas ciąży jedyne, co wolno kobiecie, to leżeć przez dziewięć miesięcy i oczekiwać na dzień porodu. Nie dajmy się zwariować! Chociaż wiele porad jest słusznych i zwiększa twoje szanse na urodzenie zdrowego dziecka, część z nich trąca zabobonem.

Do takich przesądów należy unikanie farbowania włosów. O ile kilkanaście lat wcześniej był to zakaz słuszny, ze względu na silne stężenie środków chemicznych zawartych w farbach, które mogłyby uszkodzić płód, o tyle współcześnie ryzyko zachorowania dziecka wywołane koloryzacją zostało zredukowane dzięki produkowaniu kosmetyków bez zawartości amoniaku. Niemniej jednak, jeżeli zdecydowałaś się na powstrzymanie się od farbowania na czas ciąży, na pewno zastanawiasz się, kiedy znów możesz się poddać temu zabiegowi.

Farbowanie włosów po porodzie – kiedy kolejne eksperymenty?

Przyjmuje się, że optymalny czas na farbowanie włosów po porodzie to przeczekanie okresu połogu, czyli około 6 tygodni, do chwili, kiedy twój organizm stopniowo zacznie wracać do formy sprzed dziewięciu miesięcy. Jeżeli prawie rok udało ci się wytrzymać bez koloryzacji, to kilka dodatkowych tygodni nie zrobi ci większej różnicy.

Podczas połogu będziesz mogła spokojnie pomyśleć o nowej fryzurze i zastanowić się, być może, nad odświeżeniem koloru. Jeżeli nie jesteś jednak do końca przekonana do do radykalnej zmiany koloru, zdecyduj się na delikatne pasemka lub jasne końcówki.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments